Kvalitatīvu kultūras informāciju un notikumus piedāvā arī televīzija

Kvalitatīvu kultūras informāciju un notikumus piedāvā arī televīzija

Mūsu valsts iedzīvotāju ikdiena, dzīvesveids, arī ienākumu līmenis ir ļoti atšķirīgs. Šie faktori arī ietekmē to, cik bieži un kādus kultūras pasākumu kopā ar ģimeni varam apmeklēt. Jāatzīst, ka liela daļa iedzīvotāju nevar atļauties regulāri apmeklēt koncertus, teātra izrādes, mākslas galerijas.

To liedz maciņa saturs, arī aizņemtība, vai attālums no pilsētām, kur parasti notiek liela daļakultūras pasākumu. Mazāk turīgi vai aizņemti cilvēki, kurus tiešām saista kultūras dzīves norises gan pilsētās, gan reģionos, ļoti daudz var iegūt ar televīzijas starpniecību.

It īpaši pēdējos gados televīzijas kanāli nopietni pievērsušies šai tēmai, piedāvājot skatītajiem kvalitatīvu kultūras programmu un translāciju saturu, reportāžas, koncertus, pat teātra izrādes un lieliskas pašmāju filmas, ko citādi var redzēt tikai kinoteātros dažādu festivālu ietvaros.

Kultūras ziņas, aktuālākie notikumi

kultūras ziņasVairākos televīzijas kanālos ir izveidotas atsevišķas un saturīgas kultūras ziņas, kas ir gana garas, lai sīkāk pastāstītu par aktuālajiem notikumiem kultūras dzīvē. Tādas ziņas atrodamas LTV1, LTV7, arī jaunajos kanālos Rīga TV24 un 360TV. Tajos tiek piedāvāts daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras saturs, kas būs piemērots dažādām auditorijām un interesēm.

Ja nav laika baudīt kultūras dzīvi pilnā apmērā, tad vismaz ziņu pārraižu noskatīšanās ļaus būt lietas kursā par aktualitātēm, gaidāmajiem notikumiem un īpaši vērienīgiem kultūras projektiem. Televīzijas kanālos ir ne tikai saturīgas ziņas, bet arī kultūras domas raidījumi, diskusijas, kur var vērot kādu tēmu plašāku izklāstu.

Man vieni no iecienītākajiem raidījumiem ir sērijas par Latvijas kultūras personībām – rakstniekiem, aktieriem, mūziķiem, māksliniekiem. Ar lielu aizrautību varu skatīties, kā raidījumu veidotāji, paši raidījuma varoņi un viņu tuvākie cilvēki atklāj viņu personību, panākumu ceļu un atslēgu, maksu, ko prasījusi māksla un izcilība savā jomā.

Ikvienam iesaku paskatīties raidījumus par izcilām Latvijas kultūras personībām, jo tas ir lieliska veids, kā ieskatīties tālāk, redzēt arī to, kas stāv aiz šī cilvēka mākslas darba, muzikālā skaņdarba vai teātra lomas.

Tiešraides un translācijas no pasākumiem

Ja notiek lielāki svētki vai festivāli, tad parasti kāds no televīzijas kanāliem nodrošina tiešraides un regulāras reportāžas. Tādā veidā cilvēki visā valstī var sajust šo svētku atmosfēru, izbaudīt priekšnesumus. Piemēram,

šādas tiešraides un reportažās ļoti nozīmīgas ir Dziesmu un deju svētku laikā, jo tur piedalās pieaugušie un bērni no visiem Latvijas novadiem. Katra ģimene grib dalībnieku rindās pamanīt savus tuviniekus. Tā ir lieliska vienojoša svētku noskaņa, ko televīzija palīdz nodrošināt. Arī no dažādiem festivāliem un pilsētu svētkiem var vērot reportāžas.

Teātris ZIP

Vēl viena, manuprāt, fantastiska iespēja arī mājās noskatīties leģendāras izrādes no dazādiem Latvijas teātriem, ir Teātris ZIP. Katru nedēļu sestdienas vakarā LTV1 var izbaudīt lielisku aktieru sniegumu.

Tagad visas izrādes, ko vairāku mēnešu garumā rādīja Teātra ZIP ietvaros, var noskatīties arī televīzijas arhīvā. Ja kādu izrādi palaidāt garām, tad tagad varatnoskatīties jebkurā jums ērtā laikā. Un šis teātris neprasīs biļetes iegādi un braucienu uz galvaspilsētu.

Mūsdienīgas televīzijas priekšrocības

televīzijas priekšrocībasBet, runājot par lieliskajām iespējām, ko nodrošina moderna televīzija, nevar apiet jautājumu par pašām ierīcēm, kurās televīziju skatīsieties. Kāpēc ierīcēm? Tāpēc, ka televizors jau sen vairs nav vienīgā ierīce, kas ļauj lietot televīziju.

Televīziju var skatīties jebkurā ierīcē, kur pieejams internets. Tas nozīmē, ka varat kultūru baudīt arī savā planšetdatorā, viedtelefonā vai portatīvajā datorā. Ja jums vēl mājās nav kvalitatīva televizora un citu moderno tehnoloģiju ierīču, tad tās par izdevīgām cenām piedāvā interneta veikals http://www.brivi.lv/.

Tajā ir plašs klāsta ar dažādām audio un video ierīcēm, kas palīdzēs nodrošināt kvalitatīvu televīzijas skatīšanos. Un, ja ģimenē visi nav vienisprātis par to, ko skatīties, tad katrs var izmantot citu ierīci – televizoru, planšetdatoru vai portatīvo datoru.

Interneta veikals www.brivi.lv nodrošinās plašu izvēli un labas cenas. Interneta veikals arī ļauj pirkumu veikt, nedodoties uz veikalu un netērējot savu laiku. Kvalitatīvas ierīces būs lieliski sabiedrotie kultūras baudīšanai televīzijā. Un tas ir pieejams ikvienam, jebkurā vietā un bez lieliem izdevumiem.