Satiec ārstus un veselības speciālistus bez maksas – apmeklē Veselības dienas

Satiec ārstus un veselības speciālistus bez maksas – apmeklē Veselības dienas

Rūpes par sabiedrības veselību ir viena no valdības un pašvaldību rūpēm, jo veselīgi un aktīvi cilvēki mazāk slimo, neizkrīt no darba aprites un nes peļņu kopējam budžetam. Rūpes par sabiedrības veselību ir tālredzīga domāšana.

Tomēr ir daudz cilvēku, kuri nevar atļauties profilaktiski apmeklēt ārstus, veikt vispārējās veselības pārbaudes un konsultēties ar zinošiem speciālistiem. Latvijā ekonomisku apsvērumu dēļ cilvēki pie ārsta palīdzību meklē tikai galējās situācijās.

Pēdējos gados šajā ziņā ir radušās noderīgas alternatīvas, jo iedzīvotājiem daudzās pilsētās un reģionos tiek piedāvātas Veselības dienas. Šo dienu ietvaros iedzīvotājiem tiek piedāvāta plaša programma – izglītojošas lekcijas, speciālistu konsultācijas, veselības pārbaudes – un tas viss bez maksas.

Par Veselības dienām savā pilsētā vai novadā jau laikus tiek izplatīta informācija internetā un vietējā presē, tāpēc interesentiem ir iespēja jau laikus pieteikties uz izmeklējumiem, konsultācijām un izglītojošām nodarbībām.

Tā kā vietu skaits uz konsultācijām un izmeklējumiem parasti ir ierobežots, jāseko līdzi notikumiem un laikus jāpiesakās. Veselības dienu ietvaros var arī ziedot asinis, izmēģināt kādas jaunas sporta aktivitātes, iedvesmoties aktīvākam un veselīgākam dzīvesveidam, atrast domubiedrus.

Veselības dienas ir ne tikai iespēja satikt ārstus, bet saņemt vērtīgu informāciju par veselības veicināšanu, regulārām pārbaudēm, atbildes uz neskaidriem jautājumiem.

Katra pasākuma organizētāji izvēlas pieprasītākos un apmeklētākos speciālistus, kuru konsultācijas piedāvāt šo pasākumu laikā – neirologs, gastroenterologs, kardiologs, imunologs, dermatologs, fizioterapeits, endrokrinologs – tie ir tikai daži no ārstiem, ko varat satikt savas pilsētas Veselības dienās.

Saņem konsultāciju bez maksas

Veselības dienu viens no pamatmērķiem ir vairot iedzīvotāju interesi par savas veselības veicināšanu, dodot iespēju bez maksas saņemt ārstu konsultācijas. Tas ļoti svarīgi ir iedzīvotāju daļai, kurai ir vidēji un zemāki ienākumi, jo viņi ne vienmēr var atļauties apmeklēt maksas speciālistus tikai profilaktiskos un konsultatīvos nolūkos.

Un tas veicina bēdīgo statistiku, kas joprojām Latvijā ir augsta – pacientiem slimības tiek atklātas jau vēlīnās stadijās, kad tās ir grūti vai pat neiespējami ārstēt. Dažās pilsētās Lavijā Veselības diena notiek pat divas reizes gadā. Un iedzīvotāju atsaucība ir ļoti liela. Pieraksti pie speciālistiem tiek aizpildīti ļoti ātri. Iedzīvotāji novērtē iespēju bez maksas konsultēties ar labākajiem savas nozares profesionāļiem, saņemt ieteikumus un nosūtījumus izmeklējumiem.

Vispārējā veselības pārbaude

Tiem iedzīvotājiem, kuri atbildīgi izturas pret savu veselību, bet nevēlas veltīt daudz laika dažādu ārstu apmeklējumiem, daudzas veselības aprūpes iestādes Latvijā piedāvā vispārējās veselības pārbaudes, ko veic vienas līdz trīs dienu laikā. Pacientam šo dienu laikā bez rindas pieejami visi nepieciešamie speciālisti un izmeklējumi.

Tiek sastādīts izmeklējumu un konsultāciju grafiks. Tādā veidā pacients taupa savu laiku. Un jau dažu dienu laikā var uzzināt savu veselības vispārējo stāvokli, saņemt rekomendācijas un vajadzības gadījumā arī atbilstošu ārstēšanu.

Vispārējās veselības pārbaudes ietvaros tiek veiktas asins analīzes nieru, aknu, holesterīna rādītājiem, pārbaudītas plaušas, reproduktīvā veselība, gastroenterologs pārliecinās par gremošanas sistēmas veselību. Parasti iestādes piedāvā vairākas pārbaužu programmas, ko pacients var izvēlēties.