Atvaļinājuma laikā – apceļo Latviju vai dodies vēl tālāk

Atvaļinājuma laikā – apceļo Latviju vai dodies vēl tālāk

Vasara ir iekārojamākais atvaļinājuma laiks, jo gribam izbaudīt sauli, siltumu, pludmales, atpūtu svaigā gaisā, dārza darbus un labumus. Vasara arī ir aktīvākais pasākumu, festivālu, pilsētas svētku norises laiks. Es katru gadu atvaļinājumam vienmēr ieplānoju vairākus svētkus vai koncertu, ko apmeklēt.

Pārējo laiku vienkārši laiski atpūšos un baudu nesteidzīgu būšanu. Šogad iedvesmojos no draugiem, kuri jau vairākus gadus ceļojumā dodas ar savu auto – katru reizi apskata kādas neredzētas vietas, izdomā inetesantu galamērķi. Arī mēs ar draugu šogad nolēmām piekrāmēt auto bagāžas nodalījumu un doties ceļā.

Uz kurieni? Mūsu mērķis bija skaistākās vietas Vidzemē un pēc tam vairāku dienu brauciens pa kaimiņu zemi Igauniju. Izveidojām aptuvenu ceļojuma plānu, bet nolēmām, ka ļausimies arī spontanitātei, ja radīsies kādas idejas.

Pats svarīgākais noteikums, lai ceļojums izdotos, bija automašīna labā tehniskā stāvoklī un ar pietiekamu ietilpību, lai saliktu visu vajadzīgo, jo tas bija mazbudžeta ceļojums, kurā gandrīz visu npieciešamo ņēmām līdzi. Pavasarī mašīnai bija uzlikta jaunas vasaras riepas un pirms mēneša izieta arī tehniskā apskate.

Jaunas vasaras riepas uzdāvināja tēvs, jo vienmēr rūpējas par manu drošību uz ceļa. Vecās riepas bija lietotas jau divas sezonas, tāpēc šogad nebija ieteicamas. Un šādam intensīvam braucienma vajadzēja uzticamu ritošo daļu, kas manai automašīnai tagad bija. Tāpēc biju pārliecināta, ka auto mūs nepievils. Piepildījām degvielas tvertni un devāmies savā lieliskajā atvaļinājuma ceļojumā.

Pirmais brauciena posms, kas notika Latvijā, vairāk bija gremdēšanās atmiņās, jo abi esam dzimuši Vidzemē, te auguši, bet jau desmit gadus ikdienu pavadām Rīgā. Tāpēc gribējām redzēt, kā zināmās vietas mainījušās, augušas. Bijām pārsteigti un priecīgi, ka pilsētas attīstās, jauni un uzņēmīgi cilvēki reģionos nodarbojas ar lieliskām lietām.

Apskatījām pilsētas, uzņēmumus, saimniecības, iebraucām pie vairākiem paziņām, kuri mūs arī izmitināja. Nepabraucām garām arī muzejiem un izstāžu zālēm. It kā viss zināms, bet tagad ieraudzīts ar citām acīm. Tagad varējām pavisam savādāk novērtēt savu dzimto pusi un ieraudzīt ko nebijušu.

Kad bijām tikuši līdz Latvijas robežai, ar lielu aizrautību devāmies uz Igauniju, ko neviens no mums tā īsti nebija iepazinis. Izbraukājām vairākas zīmīgas tūristu vietas un pilsētas – Pērnavu, Tallinu, aizbraucām uz salām, apskatījām meteorīta krāteri, skaisto ūdenskritumu, kadiķu audzes un citas lieliskas vietas. Un noķērām Igaunijas sajūtu.

Jutām, cik tomēr daudz šī valsts atšķiras no Latvijas. Tajā ir pamatīga Skandināvijas elpa. Pēc ceļojuma bijām ļoti iedvesmoti, tāpēc jau steidzāmies plānot vēl vienu nelielu braucienu pašās vasaras beigās un rudens sākumā, kamēr vēl labs laiks. Gribējām daži dienu laikā paspēt apskatīt Kurzemes piekrasti.