Uz salonu pēc citas kultūras

Uz salonu pēc citas kultūras

Runājot par kultūru, mēs parasti saprotam ar to dažādus muzikālus priekšnesumus, dziesmas, dejas, mākslu, literatūru, arī uzvedību, taču kultūra izpaužas vēl tūkstošiem citos veidos. Kultūra ir mūsu ikdienas sastāvdaļa, pat tas, ko mēs ēdam, kā mēs gatavojam, ir cieši saistīts ar kultūru, kas ir spēcīgs mūsu dzīves pamats, uz kā celt savu nākotni.

Meklē savas saknes

Kultūra ir tā, kas mūs izveido par tiem cilvēkiem, kas mēs esam. Katrs pats par sevi mēs esam atšķirīgi, tomēr, ja pavēro cilvēkus no dažādām kultūrām, var atrast ļoti daudz kā kopīga. Piemēram, mums Latvijā mēdz jokot par igauņiem kā par lēnīgu tautu, kamēr spāņi mums liekas karstasinīgi, tumsnēji cilvēki ar žilbinošiem smaidiem un sabiedrisku raksturu.

Tos var nosaukt par stereotipiem, taču nevaram noliegt, ka vide un kultūra, kurā piedzimstam, augam un veidojamies par personībām, uz mums neatstāj nekādu iespaidu. Ja cilvēks apzinās savas saknes, iepazīst, iemīl savu kultūru, tad viņš sev iegūst spēcīgu pamatu, kas var palīdzēt dzīvē veidot spožu nākotni.

Citu kultūru meklējumos

Tomēr mēs uz pasaules neesam vieni paši, proti, pasaulē ir ļoti daudz dažādu kultūru, kas viena ar otru mijiedarbojas, ietekmē un papildina. Jau minēju, ka balstoties uz savas kultūras saknēm var celt savu dzīvi, taču bagātināt to var, apgūstot arī citu kultūru pieredzi. Jo vairāk mēs iepazīstam un uzzinām, jo gudrāki un atvērtāki kļūstam pasaulei.

Kas ir pats labākais, lai iepazītu citu kultūru sniegtos labumus, nemaz nav jādodas ārpus valsts, jo citu tautu kultūrai labpatīkas ceļot pa pasauli. Ar to domāts ne tikai iespēja apmeklēt regulāri dažādus koncertus, izstādes un citus kultūras pasākumus lielākajās koncertzālēs, Latvijas nacionālajā Operā un citās kultūras norišu vietās, bet arī nobaudīt citu tautu virtuves, kā, piemēram, Pakistānas kebabu, apmeklēt Spa Rīgā, kur iespējams izbaudīt, piemēram, Taizemes masāžu, vai arī jebkuru citu vietu, kur mēs varam iepazīt citas kultūras izpausmes, apskatīt tās dažādību un iegūt sev vērtīgu pieredzi.

Pat atpūšamies dažādi

Jā, kas ir interesanti, dažādu kultūru ietvaros mēs patiešām pat atpūšamies dažādi. Kā jau minēju, Taizemes masāža ir viena no iespējām, kā iepazīt seno Taizemes ārstniecību, vienlaikus relaksējoties, taču ir vēl dučiem citu Spa Rīgā, kur iespējams ļauties prasmīgu meistaru rokām, kuri nāk no citām kultūrām. Spa pakalpojumi Rīgā ir ļoti plaši pieejamas iespējas, ja vien ir drosme un vēlme ko tādu pamēģināt.