Muzeji maijā sāk vasaras sezonu

Muzeji maijā sāk vasaras sezonu

Kalendārs nepārprotami liecina, ka pavasaris tiešām iestāsies, jo tūlīt jau sākas aprīlis. Un tas nozīmē, ka maijs jau tepat. Un ceļotmīļi var sākt planot izbraucienus un brīvdienu ceļojumus Automašīnām vēl labas ziemas riepas tiek noglabātas nākamajam gadam, bet uzliktas vasaras ceļiem piemērotās. Tāpēc droši varēs doties baudīt pavasari, kultūru un izklaides. Tiem, kuri iecienījuši apskatīt muzejus, der atcerēties, ka daudzi muzeji, kuri strādā tikai vasaras sezonā, savas durvis vērs maija vidū, bet tie, kuri atvērti visu gadu, pāries uz vasaras sezonas darba laiku. Tas nozīmē, ka būs ilgāk atvērti. Un tā ir laba ziņa visiem muzeju cienītājiem un ceļotājiem, jo, lai arī uz kuru pusi jūs dotos, katrā novadā būs pa kādam muzejam, ko apskatīt. Latvija šajā ziņā ir ļoti bagāta ar kultūrvēsturisko mantojumu.

Mājaslapā www.muzeji.lv var uzzināt to, kur un kādi muzeji Latvijā atrodas, kādas ir to pastāvīgās ekspozīcijas, kādi pasākumi un jaunas ekspozīcijas tajos tiek plānotas. Šo lapu ir vērts apskatīt, ja plānojat garāku ceļojumu pa kādu novadu vai reģionu, tad varēs iekļaut vērtīgus apskates punktus un nepalaist garām kādu tiešām labu muzeju.

Ceļošana jau nav tikai braukšana un dabas baudīšana. Lielākoties ceļojumu laikā cilvēki tomēr vēlas izbaudīt vietējo arhitektūru, skaistas vietas, arī kultūru un senatnes liecības. Tāpēc muzeji šajā nodarbē ir neaizstājami. Un tad, kad laiks jau ir silts un sauss, muzeju apmeklēšana kopā ar ģimeni tiešām var būt lieliska brīvdienu nodarbe. Vecāku uzdevums ir bērnus iepazīstināt ar šādu laika pavadīšanas iespēju, ieinteresēt kultūrā un vēsturē. Tas dos vērtīgu papildinājumu viņu zināšanām un attīstībai.

Tagad muzeji palēnām mainās līdzi laikam. Tās vairs nav tikai putekļiem klātas un garlaicīgas vietas. Tajās ienāk modernās tehnoloģijas, interaktīvi risinājumi, tiek domāts par to, kā piesaistīt un ieinteresēt visu paaudžu apmeklētājus. Ja varētu domāt, ka maziem bērniem muzeji nav saistoši, tad daudzviet tiek nopietni domāts, kā to mainīt. Muzeji kļūst pat telpu, kurā ienāk apkārtējā pasaulē, veido kontaktus un sadarbību, muzejs vairs nav noslēgts un vienpatīgs.

Muzejos tiek rīkoti starpdisciplināri pasākumi, koncerti, izstādes, tajos ienāk dažādi mākslas veidi un notikumi. Tiem jāseko līdzi, lai zinātu, kas aizraujošs muzejos notiks gaidāmajā vasaras sezonā. Laiks brīvdienas sākt pavadīt ārpus mājas.