Reizēm atpūtai nav laika, jādomā par citām lietām

Reizēm atpūtai nav laika, jādomā par citām lietām

Atpūta un brīvdienas dažādu kultūras pasākumi ielenkumā ir lieliskas, tomēr ne vienmēr tam ir laiks. Gadās, kad kādu posmu ir citas prioritātes, kad kultūrai, dārza ballītēm, koncertiem un teātrim ir nedaudz jāuzgaida sava kārta. Man visa pagājušā gada siltā sezona bija tāds posms, kad man bija aktuāls tikai darbs un pamatīgs projekts, kas aizņem visu laiku ārpus darba. Tā bija ģimenes mājas atjaunošana.

Jau vairākus gadus dzīvojām pie sievas vecākiem. Sievas tēvs diemžēl nomira. Un sievas mamma vēlējās, lai māja uzreiz pāriet mūsu īpašumā, jo vienalga tā notiktu. Dzīvosim visi kopā, bet māja turpmāk būs mūsu atbildība. Tāpēc arī izveidojām projektu, kā māju uzlabot, atjaunot un padarīt daudz komfortablāku, jo tai jau bija pamatīgs laika zobs, tā celta padomju gados. Tāpēc roku bija kur pielikt. Sapratām, ka nav jēgas ilgāk atlikt mājas kapitālremontu, jo tas izmaksās arvien dārgāk.

Remontam ņēmām kredītu

Skaidrs, ka tik lieliem remontadrbiem mums naudas nebija, jo strādājam parastu darbu par vidēju atalgojumu, tomēr vēlme pēc komfortablas dzīves taču ir ikvienam cilvēkam. Tāpēc kā risinājumu redzējām kredītu. Izmantojām hipotekāro kredītu, māja bija par ķīlu. Bija izveidota remontdarbu tāme, lai ņemtu tik daudz naudas, cik patiešām ir nepieciešams. Neplānojām to tā vienkārši iztērēt, jo katrs cents taču būs ar uzviju jāatdod.

Pēc tam, kad nauda bija mūsu kontā, aktīvi sāku darboties pie remonta. Mājā bija jārisina vairākas fundamentālas lietas, kas skāra jumta konstrukciju, logus, pagraba siltināšanu, jo vajadzēja uzlabot mājas energoefektivitāti. Un tālāk iekštelpās vajadzēja kārtīgu kosmētisko remontu, santehnikas nomaiņu, dažviet arī bija jāpārvelk elektrība. Daudzus no darbiem pratu pats, tāpēc lieki netērējām naudu meistariem.

Un tā arī aizgāja viss mans brīvais laiks un katra atvaļinājuma diena, jo gribēju, lai ātrāk viss ir pabeigts.

Priekš pašiem un ilgam laikam

Viss tika darīts pēc labākās sirdsapziņas, izvēlēti kvalitatīvi materiāli, jo taisījām taču priekš savas ģimenes. Rezultātam vajadzēja būt labam, kā arī kalpot ilgu laiku, lai nav jau pēc dažiem gadiem kaut kas jālabo un jāpārtaisa. Galu galā man vēl izdevās nedaudz naudu ietaupīt, tāpēc nolēmu pielikt klāt vēl no saviem ietaupījumiem un uzcelt garāžu. Tas jau ilgi man bija padomā, jo citādi nebija nekādu saimniecisko telpu. Ne tikai automašīnai, bet arī velosipēdiem, dažādiem rīkiem. Nelielais kambaris mājā bija tiešām par mazu.

Sanāca arī garāža

Arī garāžu gribēju kārtīgu un drošu, tāpēc bija vajadzīgi izturīgi garāžas vārti. Biju dzirdējis, ka paziņām garāžas vārti bija tikai nieka šķērsli zaglim, tāpēc gribēju, lai man garāžas vārti ir ar maksimālu drošību un izturību, jo aiz tiem taču glabājas gana vērtīgas mantas. Pēc izpētes nolēmu, ka garāžas vārti jāpasūta no Ripo Baltics, kas ir Latvijas uzņēmums ar labām klientu atsauksmēm.

Man simpatizēja viņu darba stils, biju redzējs kādu raidījumu par viņiem. Ripo Baltics klāstā bija atrodami tieši tādi garāžas vārti, kādus biju iedomājies.

Visi šie remonta un celtniecības darbi aizņēma visu manu laiku, biju atteicies no izklaidēm un atpūtas pludmalē, jo gribēju visu paveikt. Darīju to savas ģimenes labā, jo gribēju, lai viņi ātrāk var sākt dzīvot izremontētajā mājā. Toties šogad varu savu atvaļinājumu un brīvdienas ieplānot tādai atpūtai, kādu vien pats vēlos.