Gribat vairāk naudas atpūtai un izklaidēm?

Gribat vairāk naudas atpūtai un izklaidēm?

Diez vai būs kāds, kurš teiks, ka viņam vienmēr naudas pietiek. Drīzāk jau teiks, ka katru mēnesi nedaudz pietrūkst, kādam pirkumam vai kārotai lietai nesanāk. Kad samaksā visus rēķinus, iepērk mājsaimniecības preces un pārtiku, tad pāri jau nekas dižs nepaliek. Pirms domāt, kur meklēt vēl vienu darbu, lai nopelnītu vairāk, vajadzētu saprast, cik lietderīgi tiek izmantoti esošie līdzekļi.

Pastāv iespēja, ka naudas ir gana priekš visa vajadzīgā, tikai ir nepareizas prioritātes un daudz nelietderīgu tēriņu. Tādā gadījumā noder izdevumu optimizācija, kas ļaus palielināt to naudas daļu, ko var iztērēt savām aktuālajām vajadzībām, kas varbūt citas reizes paliek nepiepildītas.

Ikdienas sīkie tēriņi

Varam pat nenojaust, cik daudz naudas paņem sīki ikdienas izdevumi, ko paši pat nepamanām. Tā var būt kārtējā kafija Narvesenā, bulciņas kafejnīcā, žurnāls, lai vilcienā nav garlaicīgi. Patiesībā jau bez tā visa var iztikt. Un, kad sarēķina, cik mēnesī kopā tas sanāk, tad saproti, ka par šo naudu jau varēja aiziet uz teātri un nopirkt grāmatu, kas arī kavētu laiku vilcienā.

Lai atklātu šādus nemanāmos tēriņus, kas paņem lielu daļu brīvo līdzekļu, vajadzētu vienu vai divus mēnešus sīki pierakstīt visu, kam tiek tērēta nauda. Pavisam viegli to var izdarīt viedelefonā, jo šim nolūkam pieejamas dažādas aplikācijas. Tad pēc tam iegūtā informācija ir jāizanalizē un jāsaprot, no kurām pozīcijām varat atteikties, cik lielu ietaupījumu tas sniegs.

Cik maksājat par kredītiem?

Vēl viena izdevumu pozīcija, ko vajadzētu kārtīgi izpētīt, ir kredīti un citi obligātie maksājumi. Vai to apmērs ir adekvāts jūsu ienākumiem? Vai nav tā, pārāk liela daļa no ienākumiem tiek novirzīta kredītmaksājumiem? Droši vien teiksiet, ka to taču nevar mainīt, ir noslēgti līgumi.

Var gan mainīt! Var apvienot kredītus un samazināt to nauda summu, kas katru mēnesi ir jāmaksā par aizdevumiem. Kredītu apvienošana ir labs veids, kā atslogot budžetu, palielinot to naudas daļu, kas paliek pēc obligāto maksājumu un pirkumu veikšanas. Neviens kredītlīgums nav nolemtība, jo ir iespēja no tā atbrīvoties.

Kredītu apvienošana vairāku esošo kredītu vietā sniedz tikai vienu jaunu aizdevumu, kas iekļauj visas apvienotās kredītsaistības. Tas ir ērti, jo jāatceras tikai par vienu ikmēneša maksājumu. Un, apvienojot kredītus, arī tiks piemērots tāds ikmēneša maksājuma lielums, kas būs atbilstošs reālajai finansiālajai situācijai.

Vai pārtiku pērkat apdomīgi?

partikaViena no pozīcijām, kurā daudzas ģimenes iztērē pārāk daudz, ir pārtika. Un vēlāk šī pārtika, ko var uztvert kā savu naudu, nonāk miskastē. Pārtikas daudzums, kas tiek izmest, ir milzīgs. Gan pagatavotā un neapēstā veidā, gan tāds, ko pat neizņem no iepakojuma. Pērkot pārtiku haotiski un impulsīvi, tiek daudz iztērēts. To var risināt, ja plāno maltītes un iepērkas vienu vai divas reizes nedēļā pēc saraksta. Ir vērts to kādu laiku pamēģināt. Un tad paskatīties, kā tas ietekmē finanses.

Vai atliekat mazumiņu nebaltam brīdim?

Lai gan naudas krāšana samazinās ikmēneša naudas apjomu, tomēr ilgtermiņā tas būs labs veids, kā stabilizēt budžetu, jo nevajadzēs dažādu neparedzētu izdevumu brīdī atkal meklēt kreditētājus, iekļūt komunālajos un citos parādos, jo nevarēsiet par visu norēķināties. Iekrātā nauda ir kā drošības spilvens, kas ļauj ikmēneša budžetam palikt līdzsvarā, spēt īstenot visas savas vajadzības.