Izveido pats savu kultūras programmu

Izveido pats savu kultūras programmu

Cik cilvēku, tik interešu. Toties tik neiedomājami daudz kultūras pasākumu mums apkārt šovasar un ne tikai vasarā. Skaties uz kuru pusi vēlies – pasākumu, kuru būtu obligāti jāapmeklē netrūkst.

Kā izvēlēties pasākumus, kas apmeklējami

Tas taču ir tikai loģiski, ka katrs apmeklē tos pasākumus, kuri šķiet interesanti vai sniedz iespēju pilnveidoties. Bet vasarā pasākumu bieži vien ir vairāk nekā iespēju tos apmeklēt. Bet gribas taču redzēt visu, vai ne tā? Tad kā izvēlēties tos pasākumus, kurus patiešām vērts apmeklēt?

Sastādiet sarakstu, lai saprastu, kas jums būs izdevīgāk. Apdomājiet iespējas:

  •    Kur pasākums notiek, cik tālu no jūsu dzīvesvietas
  •    Palasiet iepriekšējo gadu pasākumu atsauksmes
  •    Kā ar pieejamību – autotransports, sabiedriskais transports, vai būs kur novietot auto (maksas, bezmaksas stāvvieta)
  •    Kādi ir pasākuma īpašie viesi
  •    Pasākuma garums

Vadoties pēc šādām vadlīnijām ātri nonāksiet pie slēdziena, kuru kultūras pasākumu labāk izvēlēties. Bet, iespējams, ka jums brīva visa vasara, kā tad saplānot savu pasākumu kalendāru?

Plānotājs kultūras mīļotājiem

Diemžēl, tāds vēl nav redzēts. Bet tas tik būtu notikums, ja kāds tādu izveidotu! Piemēram, kultūras mīļotāju aplikāciju, kas atgādina par tuvojošos pasākumu, palīdz ar norādēm, kā turp nokļūt un sniedz dažādus padomus, piemēram:

  •    Kādi ir paredzamie laika apstākļi pasākuma dienā
  •    Atgādina par biļešu cenu
  •    Sniedz informāciju par auto novietošanas iespējām
  •    Pasaka priekšā, kādi ir ceļa apstākļi dodoties uz pasākumu un cik laiks aptuveni paies ceļā
  •    Utt.

Vai būtu sarežģīti izveidot šādu aplikāciju? Noteikti nē!

Piemēram, grāmatvedības programmas Latvijā ir izplatīts līdzeklis visus uzņēmumos, lai tiktu atvieglots ikdienas darbs. Grāmatvedības programmas Latvijā, tāpat kā citur pasaulē, ir “labā roka” katram grāmatvedim un viņa palīgiem. Tad kāpēc mēs nevarētu radīt “kultūras programmu”? Tā var būt mājaslapa, aplikācija, kas palīdz kultūras mīļotājiem un pazinējiem, kā arī “jauniņajiem” orientēties pasākumu gūzmā.

Ja grāmatvedības programmas Latvijā ir tik labi attīstītas, attīstīsim arī citas programmas! Atliek vien sākt – celt savu ideju gaismā, piesaistīt citus interesentus, cilvēkus, kas prot radīt aplikācijas utml.

Kamēr tas vēl tikai idejas līmenī, mums atliek savu pasākumu programmu pierakstīt uz baltas lapas. Labi, ka ir Facebook, kas atgādina par pasākumiem, kuros esam ieinteresēti. Kurš gan cits mūsu vietā plānos vasaru, ja ne mēs paši.

Lai kulturāla vasara!