Rūpes par sevi aktuālas arī vecumā

Rūpes par sevi aktuālas arī vecumā

Man vienmēr paticis skatīties uz senioriem, kuri ir garā un izskatā jauneklīgi, smaidīgi, pat moderni, seko aktualitātēm un dzīvo līdzi laikmetam. Tāda kundzīte dzīvo arī man kaimiņos. Viņa dzīvo viena, bērni pa Latviju un visu pasauli, mazbērni arī vienmēr kustībā. Bet viņa vienmēr mundra, pozitīva. Var redzēt, ka dzīvo ar pilnu krūti un par sevi rūpējas.

Kad skatos uz viņu, vienmēr nodomāju, ka arī es gribētu vecumdienās tik labi izskatīties un arī justies.

Aktivitātes un veselīgs uzturs

Tā kā ar kundzi kaimiņos dzīvoju jau ilgi, tad esmu pamanījusi, kādi ir viņas ikdienas paradumi. Un varu tikai apbrīnot viņas paņēmību, man ne uz pusi nav tik daudz gribasspēka, lai katru dienu kaut ko darītu savā labā. Tā es kampaņveidīgi vingroju, skrienu, daru kaut ko, kas jau pēc kāda laika tiek atmests, ikdienas steigā un nogurumā atlikts uz labākiem laikiem.

Tomēr viņa katru dienu ceļas ļoti agri, tad dodas nūjot, pa dienu ar kājām iet uz tirgu, kas atrodas vairāku kilometru attālumā. Sabiedrisko transportu neizmanto apzināti, lai vairāk kustētos, jo ir pārliecināta, ka laba veselība ir kustībā. Vakarpusē viņa rosās pa pagalmu, lai gan tas ir daudzdzīvokļu nama pagalms. Viņa ir atbildīgā par puķu dobēm. Arī uztur kārtību, pabaro pagalmā ieklīdušos kaķus, vienmēr skatās, lai kaķu mītnes tuvumā ir tīrs un kārtīgs.

Un pāri visam tam vissvarīgākai ir tas, ka viņa ir viens liels pozitīvo emociju kamols. Ja ir slikta diena, atliek tikai pāris minūtes ar viņu parunāties, lai saprastu, ka viss nemaz nav tik slikti, kā mums pašiem visu laiku gribas domāt.

Redzot, ko viņa mājās nes iepirkumu maisiņos, skaidrs, ka seko arī veselīgam uzturam. Tas ir vienkāršs, pieticīgs un veselīgs.

Ar gadiem veselībai jāseko vēl rūpīgāk

Lai gan ir visi priekšnoteikumi, lai kundzei būtu laba veselība un možs prāts, viņa vienalga regulāri dodas pie ģimenes ārsta uz pārbaudēm. Esot nolēmusi, ka grib vēl nodzīvot līdz saviem mazmazbērniem, tāpēc vajagot sekot līdzi veselībai. Tāpat jau esot kādi sīkumi, kas traucē, jāiedzer pa tabletei spiedienam un sirdij, tāpēc jāpārbaudās regulāri.

Reiz viņa sarunāja, lai aizvedu viņu uz kādu klīniku, kur viņai esot pieteikts ginekologs. Ģimenes ārste teikusi, ka vajagot pārbaudīties, uztaisīt analīzes, jo bieži vien arī šajā jomā kundzēm gados mēdz būt problēmas, kādi onkoloģiski veidojumi. Un viņa šādus ieteikumus uztver nopietni. Uzreiz tika atrats ginekologs, sarunāta vizīte. Ginekologa apmeklējums gan viņu nedaudz biedēja, toreiz viņa pa ceļam ar mani dalījās bažās. Neesot vairākus gadus bijusi pie šī ārsta.

Neiziet no mājas bez frizūras

Un vēl viena lieta, par ko viņu apbrīnoju, ir apņēmība katru dienu saposties. Pat es regulāri izeju no mājas ar nesakārtotiem matiem un bez grima. Ja ir steiga, tad tam vienkārši nav laika. Bet viņa katru dienu it kā nekur nedodas, bet vienalga ieveido matus, regulāri dodas uz vietējo frizētavu, kur sakopj  ne tikai matus, bet arī uzacis un nagus. Esmu viņu tur satikusi. Darbinieces arī par viņu ir sajūsmā.

Lieliska un iedvesmojoša kundze.

Pirms kāda laika viņai tika veikta zobu protezēšana, jo diemžēl tika izrauti daži zobi. Bet viņa nebija ar mieru, ka smaids ir izbojāts. Tāda taču nevarot apkārt staigāt! Tāpēc bērni un mazbērni finansiāli palīdzēja, lai ātri tiktu veikta zobu protezēšana.

Viņai gan ir paveicies ar to, ka nav jādzīvo tikai no savas pensijas, viņai palīdz bērni un mazbērni. Tā ir viņas drošā aizmugure, kas arī ļauj saglabāt labu omu un optimistisku skatu uz dzīvi. Tāpēc dažreiz skumji noraudzīties uz vientuļajiem vecajiem cilvēkiem, kuri vecumdienās cīnās vieni paši. Te arī var redzēt, ka tomēr bērni ir viena no galvenajām dzīves vērtībām un arī katra paša vecumdienu balstiem. Lai arī viņi ir kur kurais, tomēr vienmēr vajadzības gadījumā ir līdzās, atbalsta, palīdz.