Kāda vēl kultūra, ja nav jumta virs galvas!

Kāda vēl kultūra, ja nav jumta virs galvas!

Skaidrs, ka cilvēks vispirms domā par savām pamatvajadzībām un to nodrošināšanu. Ja kaut kas nav kārtībā, tad viss pārējais — atpūta, izklaides un arī kultūras baudīšana — paliek otrajā plānā, jo bez tā var iztikt. Ir jākoncentrējas uz pamatproblēmu, veltot tai visu enerģiju un arī resursus.

Piemēram, ja bērns ievietots slimnīcā, vecāki taču nedodas uz teātri tajā vakarā tikai tāpēc, ka ir nopirktas biļetes. Vai tad, ja pēkšņi tiekat izlikti no īres dzīvokļa, savus iekrājumus taču netērējat ceļojumam uz kādu Eiropas valsti. Cilvēki parasti tā nerīkojas. Šādās situācijās malā tiek atbīdīts viss, atstājot tikai pašas primārākās vajadzības. Īpaši, ja tam ir saistība ar finansēm.

Kā rīkoties?

Un šajā pieminētajā situācijā, kad pēkšņi tiek zaudēts īrētais miteklis, var būt daudz stresa, jo ātri jāsaprot, ko tālāk darīt. Protams, ka var meklēt jaunu mājokli, ko īrēt, tomēr varbūt šo notikumu var uztvert kā veselīgu pamudinājumu beidzot pieņemt lēmumu par sava mājokļa iegādi. Bieži vien šis jautājums tiek atliks, ir vilcināšanās un bažas. Drošāk šķiet palikt jau esošajā situācijā. Tomēr nevar noliegt, ka tam, ka ir savs mājoklis, ir daudz priekšrocību. Tāpēc varbūt ir vērts koncentrēt spēkus, uzmanību, laiku un finanses tam, lai beidzot nopirktu savu māju vai dzīvokli.

Par īrētu mājokli jau tāpat jāmaksā gana daudz, šo summu taču var maksāt arī aizdevējam, kurš izsniedzis hipotekāro kredītu. Un pēc kāda laika īpašums pilnībā būs savs. Tas ir būtisks solis savas un ģimenes nākotnes labā.

Hipotekārais kredīts sava mājokļa iegādei

Hipotekārais kredīts ir viens no biežāk izmantotajiem risinājumiem, kā iegādāties savu īpašumu arī tiem, kuriem nav pieejama liela naudas summa, ir vidēji ienākumi. Hipotekārais kredīts tiek piešķirts, izvērtējot individuālo klienta situāciju, maksātspēju, kredītvēsturi. Tādā veidā jau paviam ātri var tikt pie sava dzīvokļa vai mājas, bet maksāt par to ar saprātīgiem ikmēneša maksājumiem.

Kredīts mājai var šķist biedējošs solis, jo saistās ar lielu atbildību, tās ir apjomīgas finansiālās saistības, tomēr cilvēki uzņemas šo risku. Ja ir stabilitāte savos ienākumos, ir labas prasmes pārvaldīt savs finanses, atbildības sajūta, tad hipotekārais kredīts nav nekas briesmīgs. Tas pat ir labs risinājums, kas ir tālredzīgs un ar paliekošu rezultātu, jo būs iegūts īpašums, ko mantos nākamās paaudzes, arī būs lielāka drošība par savām vecumdienām. Hipotekārais kredīts ļauj iegūt īpašumu, kas ir vērtība pats par sevi, vajadzības gadījumā to var ieķīlāt vai pārdot.

Kad dzīves pamats sakārtots, tad var arī atpūsties

Tad, kad ir atrisināti jautājumi, kas attiecas uz ikdienas pamatvajadzībām — pajumti, siltumu, ēdienu un citām lietām — tad arī var skatīties plašāk, domāt par papildu ērtībām, atpūtu un izklaidēm, kultūras izbaudīšanu. Tad var skatīties vai budžeta situācija to atļauj, kādas ir iespējas. Hipotekārā kredīta nomaksa un citas saistības vienmēr ir prioritāte. Nevar ļauties savām iepirkšanās kaislībām tad, ja vēl nav nomaksāti visi ikmēneša obligātie maksājumi. Tā ir kā staigāšana pa plānu ledu, kas var beigties ar iestigšanu parādos un finansiālām nepatikšanām, kas arī apdraud hipotēkas īpašumu.

Lai nodrošinātu, ka naudas pietiek visām vajadzībām, jādomā par tās atbildīgu pārvaldību, jāveic pirkumi, kas atbilst finansiālājām iespējām, kā arī rūpīgi jāizvērtē to nepieciešamība, jo skaidrs, ka ļoti bieži iepērkamies emociju vadīti.

Tāpēc arī pārāk daudz tērējam niekiem. Un galu galā pietrūkst naudas tam, ko patiešām vēlamies. Pāris nieku, kafijas un bulciņu vietā jau sanāk kāda laba grāmata vai biļete uz kino. Pārsteidzoši, vai ne? Labāk padomāt pirms katra pirkuma — cik tas nepieciešams, varbūt naudu var iztērēt jēgpilnāk?