Ir laiks iegādāties ne tikai ziemas riepas, bet arī teātra abonementu!

Ir laiks iegādāties ne tikai ziemas riepas, bet arī teātra abonementu!

Rudens ir laiks, kad sākam domāt par daudzu jaunu lietu iegādi. Ir jāiegādājas jauns apģērbs vēsākam laikam, automašīnai tūliņ būs jāmaina riepas… Kas vēl? Pareizi! Rudens ir laiks, kad iegādājamies kultūras pasākumu abonementus ziemas sezonai. Jo kas gan var būt labāks drēgnos ziemas vakaros kā karsta tēja un lieliska teātra izrāde, vai ne tā?

Tāpat kā ziemas riepas akcija un atlaides parādās tieši uz sezonu, tāpat atlaides parādās arī abonementu iegādei. Nez kāpēc, bet vasarā izrādes ir dārgākas. Toties ziemā cilvēki daudz labprātāk apmeklē kultūras pasākumus. Ziema ir teātra sezona, vasarā arī aktieri vēlas atvilkt elpu un kaut dienu nedomāt par tekstu apgūšanu.

Abonements Latvijas Nacionālajā teātrī:

Abonements ir vienota teātra biļete, kas dod iespēju noskatīties visus jauniestudējumus par viszemāko biļešu cenu: teātris pārdod abonementu uz piecām izrādēm. Abonements – tā nav tikai ieejas karte, savā ziņā tas ir savdabīgs teātra atbalsta fonds. Zelta vērtē. Abonementu ir iespējams gan mainīt, saglabājot iepriekšējā abonementa vietas, gan arī pirkt no jauna.

Nacionālajā teātrī abonements radies 1947.gadā, kad teātris nebija apskaužamā situācijā. Tieši inteliģence bija tā sabiedrības daļa, kas aktīvi izpirka tikko radīto abonementu, lai palīdzētu savam teātrim. Pēc tam iespēja nopirkt vai mainīt abonementu kļuva par sava veida šiku. Abonements daudziem skatītājiem ir kļuvis par tradīciju un tiek pārmantots no paaudzes paaudzē.

Abonementu cenas svārstās ap 60 – 80 EUR par piecām izrādēm. Tas nav dārgi, ja rēķinam, ka viena izrāde maksā aptuveni 20 EUR, jums pavisam noteikti izdosies ietaupīt iegādājoties abonementu. Jāņem vērā tas, ka abonementu daudzums ir ļoti ierobežots. Dailes teātrī, piemēram, šobrīd neviens abonements vairs nav iegādājams.

Ja vēlaties ietaupīt naudu uz teātra izrādēm, bet nevarat iegādāties abonementu, varat mēģināt izmantot nakts kasi. Tā ir iespēja iegādāties pēdējā brīža biļetes uz teātra izrādi, kas nupat sāksies, ja vien ir pieejamas brīvas vietas zālē. Protams, tā ir sava veida laimes spēle. Īpaši interesanti tas varētu būt tad, ja dzīvojat samērā netālu no teātra un ir iespējams aizskriet, lai apskatītos, vai varēs redzēt izrādi vai šodien ne.

Teātris ir kultūras pasākums, kuru iespējams apmeklēt ikvienam interesentam. Tas ļaus atslēgties no ikdienas rutīnas, izbaudīt kulturālu cilvēku klātbūtni. Nepalaidiet garām iespējas!