Aktīva atpūta un kultūras baudīšana uzlādē baterijas

Aktīva atpūta un kultūras baudīšana uzlādē baterijas

Kāpēc gan vajadzīgas brīvdienas, ja tajā laikā var vēl pastrādāt un nopelnīt vairāk naudas? Tādas domas mana galvā agrāk rosījās diezgan bieži. Un daudzos gadījumos tās arī ņēma virsroku. Tāpēc samērā regulāri nedēļas nogales pavadīju darba vietā vai arī nesu darbu uz mājām.

Protams, ka ir patīkami, ka algas dienā skaitlis bankas kontā ir lielāks, bet tomēr esmu sapratusi, ka ilgtermiņā šāda stratēģija noved pie izdegšanas. Varētu pat teikt, ka manas baterijas tika pamatīgi iztukšotas. Un tām nebija iespēju pilnvērtīgi uzlādēties.

Ķermeņa resursi nav nebeidzami

Sekas tam ne pavisam nav labas — kādā rīta vienkārši nav iespējams piecelties un doties uz darbu, jo esmu pamatīgi slima. Mana imunitāte ir vāja, ķermenis noguris un prāts nebūt nav tik ass, kā tam vajadzētu būt, lai efektīvi pildītu savu darbu. Tas ir tāpat, kā auto akumulators izlādējas, ja to nogurdina, pārmērīgi un nevietā lieto elektroierīces un akumulatoru neuzlādē, kad tas nepieciešams. Labi, ka automašīnai vienmēr ieliekams jauns akumulators, bet man neatliek nekas cits, kā mainīt savu attieksmi pret atpūtu, ļaujot ķermenim un garam regulāri saņemt atslodzi un patīkamas emocijas.

Vides maiņa un aktīva atpūta

Kāpēc ir tik būtiski vismaz kādu no brīvdienām pavadīt ārpus mājas, izvēlēties kādas aktivitātes? Jo vairums cilvēku tomēr ikdienā kustas pārāk maz, pavada dienu vienveidīgās pozās. Īpaši tā ir problēma tiem, kuri darba dienu pavada pie rakstāmgalda un modernajām tehnoloģijām. Tad prāts ir noguris, trūkst enerģijas, ķermenis ir pārāk daudz laika pavadījis vienveidīgās pozās.

Tas atsaucas uz darbaspējām un arī darba kvalitāti. Lai pa ķermeni aktīvāk cirkulētu skābeklis, smadzenes tiktu apasiņotas un vairotos enerģija, jāparūpējas par aktīvām nodarbēm. Un tas ne vienmēr prasa doties uz dārgu sporta klubu vai pirkt kādu inventāru. Var kaut vai doties garākos pārgājienos, grābt pagalmā lapas, skriet vai darīt vēl kaut ko citu, kas patīk.

Un vislabāk to darīt kopā ar visu ģimeni, lai arī pārējos mudinātu uz aktīvu un veselīgu atpūtu brīvdienās. Brīvdiena, kas pavadīta dīvānā ar bulciņām un TV pulti rokās, tikai padarīs jūs vēl nogurušākus.

Kultūras pasākumi sniedz gan baudījumu, gan enerģiju

Kāpēc kultūras pasākumi un produkti sniedz enerģju un uzlādē? Jo tas ir kaut kas dvēselei, tas baro mūsu prātus, rosina domāt, paplašina redzesloku. Tas atgādina, ka pasaule nav tikai darbs un mājas. Ka ir arī citas skaistas, aizraujošas lietas, kas var bagātināt mūsu dzīvi. Tas ir gan teātris, gan koncerti, gan labas grāmatas. Izvēles iespējas kultūras jomā ir pietiekami plašas, lai katrs atrastu kaut ko savai gaumei piemērotu.

Izlasīt kādu labu grāmatu, vismaz dažas reizes sezonā aiziet uz teātri, apmeklēt kādu labu vietējo mūziķu un arī ārzemju mākslinieku koncertu, apmeklēt kādu izstādi — tas man jau ir kļuvis par nepieciešamību. Un šīs lietas vairs neatstāju pašplūsmā, bet gan plānoju savu atpūtu, brīvdienas un kultūras pasākumus, ko apmeklēšu.

Ieplānoju tam ne tikai laiku, bet arī budžetu, jo beigu beigās jau ir viegli atrunāties ar to, ka nav naudas, lai kaut kur ietu, bet tajā pašā laikā tā grāmatas cena vai teātra biļete tiek apēsta našķos, kūkās un iztērēta niekos. Es labāk izvēlos savas baterijas uzlādēt aktīvā atpūtā un kultūras baudīšanas procesā.