Ziemas riepas kā kultūras sastāvdaļa

Ziemas riepas kā kultūras sastāvdaļa

Jums šķiet gaužām dīvains šāds virsraksts? Tad tikai turpiniet lasīt, jo tālāk sekos pavisam loģisks turpinājums.

Ir laiks mainīt riepas, jau atkal – ziemas riepas steigs nomainīt vasaras, tāpat, kā rudens steidz nomainīt vasaru, kuras, šķiet, šogad mums bija krietni par maz. Visapkārt dzirdu kņadu – ziemas riepas akcijā, kur atrast lētāk, kur dabūt, kur uzlikt.

Šādos brīžos man rodas jautājums, kamdēļ neviens ar šādu degsmi neapmeklē kinoteātri, baletu, operas? Kamdēļ neviens nejautā, kur iegādāties lētākas teātra biļetes, jo, redz, sezona taču tikko sākusies, interesei būtu jābūt.

Vai tiešām es pārāk daudz gaidu no Latvijas iedzīvotājiem? Mēs esam pielipuši saviem TV ekrāniem, savā īpašajā komforta zonā. Bet, es jums teikšu, savai komforta robežai vajag pārkāpt, lai sajustos patiešām labi, lai izbaudītu jaunas garšas.

Dzīvē tāpat kā mākslā – jāmācās jaukt krāsas. Jā, baltā krāsa ir skaista un mierīga, bet piejaucot tai asi sarkano rodas maigi rozā.

Jā, pie televizora dīvānā ar tējas krūzi rokā ir vienmēr labi, bet piejaucot šādam vakaram kādu teātra izrādi vai koncertu jūsu dvēsele kļūs bagātāka, ticiet man.

Rīga ir kultūras centrs, ne tikai visas Latvijas galvaspilsēta. Šeit ir teātri, mazas kafejnīcas, opera, balets… Pamēģiniet reiz aiziet uz amatieru teātra izrādi vai uz kādu mazpazīstamas grupas koncertu. Esiet viens no tiem, kas redzēs – Latvijas kultūras dzīve aug.

Un tad atkal man gribas atgriezties pie garajām servisu rindām, kur veči strīdas, kurš pirmais tās riepas uzmontēs. Paskatīties uz viņiem ar nicīgu aci un pie sevis kārtējo reizi norūkt – “Nekādas kultūras…”

Cilvēki jau nesaprot, ka smadzenēm ir vajadzīgs krietni kas vairāk par TV ķīmiju. Reklāmas, kas radītas, lai mūs apvārdotu, pārraides, kuras pēkšņi paliek par savdabīgu atkarību… Tas viss ir mūsu smadzeņu “Junk food”. Mēs negribam ēst hamburgerus, bet prātu barojam ar ko vēl daudz briesmīgāku.

Mēs ēdam salātus, bet prātam dodam tīru indi televīzijas pārraižu veidolā. Vairāk kultūras, “ēdīsim” vairāk kultūras.