Pieaugušo pamperi, bērni bez vecākiem un mūsu kultūras slānis

Pieaugušo pamperi, bērni bez vecākiem un mūsu kultūras slānis

Absurdi skan, vai ne tā. Katram bērnam ir abi vecāki, kā gan savādāk bērns pasaulē būtu nācis, vai kāpostos rasts?

Pieaugušo pamperi (http://www.tena.lv/rupejoties-par-milotajiem/tena-jaunumi/new-tena-with-confioair/)  – kad pieaudzis cilvēks nespēj iziet no savas bērna būtības.

Kur mājo dvēseles, kad cilvēka nav?

Debesīs…

Tur visām viena saule, vieni sapņi un viena patiesība?

Viena.

Vai asā izvēlē tās (dvēseles) atrod sev zemes miesu, vai iet tad, kad pienākusi viņu kārta?

Ko tur izvēlēties, visām dvēselēm viens uzdevums – dzimt, dzīvot un atkal pārdzimt no jauna jaunā dzīvībā.

Tikai tad, kad mazais cilvēciņš sāk elpot pats un dzīvot zem šīs saules, viņam parādās zemes likumi, viņam tiek ierādīta sava vietiņa šai pasaulē. Kad gribas izcīnīt lielāku pleķīti, tad jāstrādā pašam, lai ko panāktu.

Vienus mīļi uzņem mātes un tēvi, citus tikai māte…

Ārlaulības bērnu liktenis vienmēr ir daudz ļaunāks kā laulībā dzimušo. Vispirms jau pelēkā bērnība, kur ne katrreiz mātes prieks par jauno dzīvību līdzsvaro trūkumu, rūpes un kaunu. Jo sabiedrība ir pilna aizspriedumiem.

Arī kad bērnība jau pārciesta, jaunieša gados un vēlāk, cilvēkam ir grūti bez tēva zinot, ka kaut kur viņš ir, ka viņš neatzīst cilvēku par savu bērnu. Cik daudz teātra redzēts par šo tēmu, cik daudz filmu un izrāžu. Tas liek secināt, ka dzīve patiešām ir kino un kino ir dzīve.

Mūsu pašu ikdiena, laime un ligas ir tas, kas veido kultūru. Mēs veidojam kultūras slāni.

Vai bērns jādara atbildīgs par savu vecāku kļūdām? Nē, bet tā, diemžēl, notiek un itin bieži. Nevar sodīt cilvēku, ka tas dzimis. Un nevar sodīt cilvēku, ka tas citam devis dzīvību. Tā ir mūsu kultūra, tas, kādi mēs esam, ka dzīvojam un kā dzīvi saprotam.

Vai normāls pieaugušais nēsā autiņbikses? Nē. Vai normāls pieaugušais grib izkāpt no sava kultūras slāņa un doties zemāk? Nē. Mēs esam katrs savā kultūras slānī, kāpjam augšup vai paliekam uz vietas, bet nekrītam lejup!