Kārtība valstī sākas no kārtības katrā mājā

Kārtība valstī sākas no kārtības katrā mājā

Ir tāds teiciens, ka ikvienas pārmaiņas sākas no sevis. Ja kaut kas nepatīk, vispirms ir jāsāk mainīt sevi, tad var arī redzēt, kā sāk mainīties apkārtējā vide. Mēs visi vēlamies, lai valstī būtu kārtība, godprātība un uzplaukums, bet tas nevar notikt, ja pašu mājā ir juceklis. Lai ieviestu kārtību valstī, jāsāk ar savu sētu. Tas viss, protams, uztverams gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Bet es šoreiz par to praktisko pusi.

Katram kārtīgam saimniekam ir jāsakārto sava māja un pagalms. Ar to es arī šajā vasarā cītīgi nodarbojos, jo pārvācāmies no dzīvokļa uz savu māju — nelielu un remontējamu. Bet tomēr savu. Un tā sajūta bija tiešām patīkama. Tāpēc ar lielu atdevi metos mājas remonta un pagalma sakopšanas darbos.

Drošības jautājumi — prioritāte

Vispirms sakārtoju visu, kas saistās ar drošību. Lai mājā varētu uzturēties bez bažām — apkuri un elektrību. Elektriķis pārvilka jaunus vadus, bet es paša spēkiem tiku galā ar jaunas apkures iekārtas pieslēgšanu un dūmvada atjaunošanu. Dūmvads bija iegādāts no vietējā ražotāja RGJ — http://www.rgj.lv/lat/cenas/. Gribam taču, lai ziemā ir silti un nebūtu jāuztrauca par ugunsdrošību.

Pagalms ir mūsu vizītkarte

Bet īpašu prieku man sagādāja tieši pagalma iekārtošana un iekopšana. Ierīkoju skaistu un plašu lapeni, sagatavoju vietas puķudobēm, kur sieva varēja izvērsties. Un nobruģēju glītu celiņu. Vēl tika ierīkots bērniem pielāgots stūrītis ar smilšu kasti, šūpolēm un citām aktivitātēm.

Iestādījām arī dažus košumkrūmus. Kopumā pagalms izskatījās ļoti labi. Pēc tā taču arī par mums spriež gan garāmgājēji, gan ciemiņi, kuri ienāk pagalmā. Man nepatīk bardaks pie mājas. Rajonā, kur dzīvojām iepriekš, bija kāda māja ar lielu pagalmu, bet tas viss bija piekrauts ar visiem iespējamajiem krāmiem. Vairumam no tiem bija vieta izgāztuvē, bet viņi tikai vāca un krāja vēl vairāk. Skats nepatīkams. Toreiz bieži domāju, ka, ja man kādreiz būs sava māja, es noteikti neko tādu nepieļaušu.

Sakop savu pagalmu un tad dodies tālāk

Man patīk Lielās Talkas tradīcja, kad visi vienojas kopīgā darbā, lai padarītu Latviju tīrāku. Bet daudzi no šiem cilvēkiem, kuri vāc atkritumus mežā, nav sakopuši paši savu pagalmu. Tāpēc es iesaku sākt ar to, kas ir vistuvāk, un tad doties tālāk.