Kā cīnīties ar nogurumu un nespēku ziemā?

Kā cīnīties ar nogurumu un nespēku ziemā?

Tagad, kad ir palikuši daži soļi līdz pavasarim, ir pats grūtākais laiks, jo visi spēki ir izsīkuši — gan fiziskie, gan emocionālie. Esam noguruši no tumsas, aukstuma, no vitamīnu trūkuma. Tas ietekmē gan garastāvokli, gan darbaspējas. Tāpēc ir vērts ķerties pie dažādām metodēm, kā tad cīnīties ar ziemas-pavasara nespēku un nogurumu. Tālāk daži padomi, kas var noderēt arī jums.

  • Fiziskās aktivitātes

Lai gan šis ierosinājums var šķits dīvains gadījumā, kad jau tā ir nogurums un nespēks, tomēr mērenas fiziskās aktivitātes nāks pa labu, lai uzlādētu organsimu un radītu pozitīvas emocijas. Ja izvēlas aktivitāti, kas tiešām patīk, kā arī samēro aktivitāti ar saviem spēkiem, tad tiešām pēc tam jutīsieties enerģiskāks un pozitīvāks. Tas palīdzēs atvairīt drūmas domas un kļūt kustīgākam. No enerģētikas viedokļa tas arī ir labi. Sports rada organismā vielas, ka izraisa labsajūtu, tāpēc cīņa ar nogurumu var sākties ar mērenām un patīkamām kustībām — pastaigas, skriešana, vingrošana, joga, pilates, peldēšana utt.

  • Izmaiņas ēdienkartē

Otrs ierocis, ar ko var cīnīties pret nogurumu, ir veselīga un sabalansēta ēdienkarte. Būtu vairāk jāizvēlas svaigi dārzeņi un augļi, jāizvairās no saldumiem un miltu izstrādājumiem. Var izmēģināt zaļos kokteiļus, kuros pievienot kādas spēcinošas un uzturvielām bagātas sastāvdaļas. Var izmēģināt tā saucamos “superfūdus”, lai atgūtu enerģiju. Te noderīga informācija:

http://nra.lv/maja/236635-ieskaties-sie-produkti-palidzes-parvaret-nogurumu-un-atgut-energiju.htm

http://keepitsimpleandfit.com/post/113775229909/superfood-%C4%81bece-superfoods-jeb-superprodukt-ir

  • Svaigs gaiss

Ziemā vairāk laika tiek pavadīts telpās, tāpēc arī piezogas nogurums. Telpas arī tiek nepietiekami vēdinātas. Tāpēc jāizmanto katra iespēja iet ārā svaigā gaisā, kā arī vairāk jāpiedomā pie tā, cik bieži tiek vēdinātas telpas. Kaut vai 15 minūšu pastaiga svaigā gaisā būs noderīga, lai atjaunotu enerģiju, piegādātu organismam vairāk skābekļa. Tas uzlabos darbaspējas un arī noskaņojumu. Tāpat arī stiprinās imunitāti, kas šajā periodā ir ļoti būtiski.

  • Kārtīga atpūta un ķermeņa palutināšana

Relaksēšanās no ikdienas stresa un darbiem vienmēr pozitīvi ietekmē gan noskaņojumu, gan imunitāti, gan palīdz atjaunot enerģijas rezerves. Tāpēc varat ieplānot sev dažas brīvdienas, kurās doties kādā izbraucienā, varbūt tālākā ceļojumā. Vai arī varat kādu dienu atpūsties kādā no lieliskajiem Latvijas vai kaimiņu valstu SPA centriem, kur izbaudīsiet relaksējošas procedūras, uzmundrinošas masāžas, veselīgas maltītes, labu miegu.

Ja nezināt, kur varētu doties, tad noderēs raksts Latvijas TOP5 SPA atpūtas centru apskats.

SPA atpūtas centru apskats noderēs, lai uzzinātu, kuras ir tās vietas, kur tiešām vērts doties, lai neviltos pakalpojumu kvalitātē.

  • Vizīte pie ārsta

Ja cīnāties ar nogurumu un nespēku visiem iepriekš minētajiem līdzekļiem, bet situācija nemaz neuzlabojas, tad ir vērts pieteikt vizīti pie ārsta, jo sliktās pašsajūtas iemesls varētu būt arī cits — kāda slimība vai hronisks vitamīnu trūkums organismā, ko jau vairs nevar labot ar uzturu, bet vajadzīgs papildus lietot kādus preperātus. Varbūt ir magnija trūkums, zems dzelzs līmenis vai vēl kāda cita problēma. Ārsts veiks izmeklēšanu, nozīmēs analīzes un varbūt arī kādus papildu izmeklējumus. Tas ļaus noskaidrot, vai nogurumam un nespēkam ir kāds medicīnisks iemesls, ko var risināt ar atbilstošu ārstēšanos. Ziema patiešām iztukšo organisma rezerves, tāpēc pavasari un vasaru sagaidīt nemaz nav viegli. Bet, ja paši meklējam iemeslus un arī veidus, kā situāciju uzlabot, tad tas arī izdosies.