Lai mājā silti un omulīgi

Lai mājā silti un omulīgi

Tikko ir beigusies apkures sezona. Tas nozīmē, ka būs mazāk tēriņu un raižu. Tomēr jādomā jau par nākamo apkures sezonu. Lai to izdarītu, jāizdara secinājumi par to, kāda bija šī sezona. Vai telpās bija gana silti? Vai kurināma pietika? Vai apkures ierīce un dūmvads nelika manīt par savu slikto tehnisko stāvokli? Izdarot secinājumu, varēsiet labāk sagatavoties nākamajai apkures sezonai un parūpēties, ka mājā būs silti un omulīgi.

Efektīvs apkures veids

Steidzīgais un aizņemtais dzīvesveids mudina izvēlēties arvien efektīvāku apkures veidu, kam nepieciešama pēc iespējas mazāka cilvēka līdzdalība. Tāpēc vairumā gadījumu malkas apkure tiek nomainīta pret modernākiem risinājumiem — gāzi, granulām, zemessūkni u.c. Lai nomainītu apkures veidu, parasti ir jāpielāgo vai jānomaina apkures iekārta un arī dūmvads, jo modernajiem apkures veidiem parasti ir augstāka degšanas temperatūra.

Dūmvada pielāgošana

Lai dūmvadu pararītu izturīgu pret augstu temperatūru, esošais ķieģeļu dūmvads ir jāpapildina ar izturīgu oderi, kas izgatavota no nerūsējošā tērauda caurules, vai arī jāveic pilnīga dūmvada nomaiņa, tā vietā uzstādot siltinātu dūmvadu no nerūsējošā tērauda caurules. Nerūsējošā tērauda caurules ir laba izvēle tad, ja nepieciešams atjaunot dūmvadu vai uzstādīt jaunu, jo šis dūmvads būs ātri uzstādāms, to varēs pielāgot jebkuram objektam, kā arī tas izturēs augstas degšanas temperatūras. Bet vēl viens ļoti svarīgs arguments — pieejama cena, ko nevar salīdzināt, piemēram, ar keramisko dūmvadu. Tērauda caurules meklējiet rgj.lv.

Novērst siltuma zudumus

Viena lieta ir sakārtot apkures sistēmu un dūmvadu, bet vēl vajadzētu arī parūpēties, lai sagādātais siltums netiktu nevajadzīgi zaudēts pa logu spraugām, nesiltinātām sienām un citām zonām, kas rada siltuma zudumus. Ēkas siltināšana, pagraba zonas sakārtošana un kvalitatīvas ventilācijas ierīkošana noteikti uzlabos ēkas energoefektivitāti, samazinās tēriņus par apkuri un padarīs mikroklimatu telpās daudz patīkamāku. Jo siltums ir viena no cilvēka pamatvajadzībām, kas mūsu platuma grādos ir īpaši svarīga. Priekšā ir vairāki mēneši, kuru laikā varat paveikt visu nepieciešamo, lai rudens jūsu mājā ienāktu silti un omulīgi.