3 veidi, kā uzlabot finansiālo stabilitāti

3 veidi, kā uzlabot finansiālo stabilitāti

Finanses ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki piedzīvo stresu, pāru attiecībās rodas strīdi, ģimenē valda saspringums un nedrošība par nākotni. Tāpēc, lai izvairītos no šādām nepatīkamām sekām, ieteicams jau pašos pamatos veidot labu finanšu pratību, izveidot ilgtermiņa finansiālos plānus un mērķus, pie kuriem arī turēties. Ja šajā brīdī finanšus situācija ne tuvu nav saucama par stabilu un paredzamu, tad vienmēr ir kaut viena vai dažas iespējas, kā situāciju, ja ne uzreiz atrisināt, tad vismaz padarīt nedaudz labāku.

Apvienot visas kredītsaistības vienā maksājumā

 

Nav nekāds noslēpums, ka vairumam cilvēku Latvijā ir kaut vienas kredītsaistības, daudziem pat vairākas. Tas rada satraukumu, dažreiz situācija izvēršas tā, ka kredīti kļūst par slogu, kas sašķoba ģimenes finansiālo stabilitāti. Tādos gadījumos noderēs kredītu apvienošana, kas ļauj visus kredītus pārvērst vienā maksājuma. Tādā veidā tiek izbeigtas esošās kredītsaistības, samazinās ikmēneša izdevumu apjoms, uzlabojas kredītvēsture un ir iespēja ietaupīt, iegūstot izdevīgus kredītu apvienošanas nosacījumus. Kredītu apvienošana “Latvijas Hipotēka” piedāvājumā iespējama pat ar 2,5% likmi.

 

Sākt pierakstīt ienākumus un izdevumus

 

Lai saprastu, kas īsti notiek finanšu jomā un vērstu situāciju uz labo pusi, ir jāsāk ar paradumu pierakstīt ienākumus un izdevumus. Iegūtā informācija ir kritiski jāizvērtē un jāizdara secinājumi, kurās pozīcijās izdevumi varētu būt mazāki, kur nauda tiek tērēta niekiem un nevajadzīgām lietām. Ienākumu un izdevumu audits ir svarīgs solis ceļā uz labāku finanšu pratību. Tam var izmantot dažādas aplikācijas, vai vienkārši pierakstus veikt blociņā, neizlaižot neko, pat sīkumus, jo tie beigu beigās kļūst par diezgan lielu summu.

 

Plānot pirkumus

 

Plānoša ir vēl viens nozīmīgs paradums, ko jāattīsta, lai uzlabotu finanisālo situāciju. Plānot vajadzētu jebkādus pirkumus — pārtika, apģērbs un it īpaši lielāki pirkumi. Jāizvērtē nepieciešamība, jāizpēta varianti, atrodot izdevīgāko. Arī jāizskata iespēja iegādāties kaut ko lietotu. Plānošana ļauj izvairīties no spontāniem pirkumiem un liekiem tēriņiem. Uz veikalu doties ar sarakstu ir ļoti labs paradums.