Grāmatvedības darbu efektivitāte

grāmatvedis izmanto kalkulatoru

Ikvienam skaidrs, ka grāmatveža darbs ir ļoti plašs un daudzveidīgs. Nereti vienlaikus ir jādara “miljons” darbi, paralēli komunicējot ar kolēģiem. Tāpēc sniedzam dažus praktiskus ieteikumus, kā ikdienu padarīt kaut nedaudz efektīvāku un dienas laikā paspēt paveikt visu ieplānoto.

Pierakstīt plānus!

Pirmais ieteikums ir pavisam vienkāršs. Ja uz papīra vai datorā ir pierakstīts viss, ko nepieciešams paveikt, tad arī nekas nepiemirsīsies un radīsies pat sava veida azarts, jo gribēsies visu sarakstīto paspēt. Lieliski, ja plānojot var atsevišķi noformēt steidzamos un ne tik steidzamos darbus un attiecīgi veikt tos prioritārā secībā

Mācīties un komunicēt!

Katrs cilvēks, katra profesija nemitīgi mainās. Pasaule kļūst arvien ātrāka un efektīvāka, līdz ar to arī grāmatvedim ir nemitīgi jāmācās, lai apgūtu jaunas lietas, atrastu jaunus veidus, kā darīt efektīvāk. Šobrīd jo īpaši svarīgi ir mācīties tehnoloģijas. Nereti tieši tehnoloģiju zināšanas ir viens no pamatiem, kas palīdz labu speciālistu atšķirt no ne tik laba. Par to rakstījām jau iepriekš: https://aluksniesiem.lv/reklamraksti/ka-atskirt-labu-no-slikta-nodoklu-konsultanta/

Bez tam – reizēm vērtīgas zināšanas var iegūt ne tikai lekcijās un tradicionālajā izglītībā. Arī komunikācija ar kolēģiem var nest jaunas atziņas un idejas, kā darbu padarīt efektīvāku, piemēram, mazāk aizņemtiem kolēģiem deleģējot aizņemtāko darbus.

Līdzsvars un kārtība!

Šķiet, grāmatvežiem tas ir jau “asinīs”, bet tomēr atgādināsim – jo sakārtotāka būt sistēma, jo efektīvāk būs strādāt. Ar to jāsaprot gan kārtība dokumentus, gan arī fiziskā kārtība, piemēram, uz galda. Daudzi pētījumi apliecina, ka sakārtota vide veicina produktivitāti.

Kārtībai un līdzsvaram jābūt arī ikdienas dzīvē. Labi strādāt spēj vien tas, kurš atrodas darba un privātās dzīves līdzsvarā. Lai arī cik daudz darba daždien ir, tomēr jāspēj kādā brīdī apstāties un veltīt laiku arī sev – pastaigai, kafijas tasei vai jautrai sarunai ar ģimeni. Arī strādājot no mājām, jāspēj kādā brīdī pateikt sev, ka darbalaiks ir galā un ir jāatpūšas. Pārguris cilvēks nevienā amatā nespēs būt produktīvs. Raugoties no uzņēmuma kopējās efektivitātes aspekta, iespējams, var apsvērt iespēju izmantot grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju?