Pieprasījuma izmaiņas siltās ziemas ietekmē

sieviete dod ābolu

Latvijā katru gadu mums laikapstākļi krasi atšķiras. Vienu gadu ir auksts visu gadu, taču nākamo gadu var būt pat pārāk silts pat tajos mēnešos, kad mums tas nebūtu kā ierasts. Dažkārt šī laikapstākļu maiņa rada diezgan lielas problēmas arī ekonomikas ziņā, cilvēkiem atņemot darbu vai samazinot ienākumus.

Par piemēru ņemšu pašu slēpošanu šeit, Latvijā. Mums Latvijā nav augstu kalnu, pietiekami aukstu ziemu, līdz ar to arī ziemas mēnešos tas var sagādāt problēmas. Zinot to, ka ar katru gadu paliek arvien siltāks globālās sasilšanas dēļ, arī ziemas mēneši ir manāmi siltāki pēdējo gadu laikā. Sniegs ir manāmi mazāk un tas arī neuzturas un ir grūti uzturēt tur, kur izveidotas slēpošanas trases un vietas atpūtniekiem. Līdz ar šo faktu par sniega mazināšanos pēdējos gados, cilvēkiem, kuri strādā šajās jomās bizness arī ir mazāks vai pat nav. Latvijā ļoti daudzi grib doties slēpot, taču arvien vairāk izvēlas doties uz daudzām citām valstīm, piemēram, Slovākiju, Itāliju, Vāciju un vēl citur, kur sniegs ir ļoti daudz un ir iespēja atpūsties neuztraucoties par tā trūkuma vai par trašu kvalitāti, atvēršanu un laikapstākļiem. Nereti mūsu trases tiek daļēji aizvērtas vai pat aizvērtas pavisam, kas nenes nekāda veida biznesu, līdz ar to pieprasījums arī mazinās. Ir uzbūvēti pacēlāji, nodrošināta slēpju īre, kafejnīcas, bet cilvēki izvēlas doties citur, tur arī atstāj savu naudiņu, kad tajā pašā laikā varētu palikt Latvijā, bet siltuma dēļ tas ir mazāk vēlams jebkuram aktīvam slēpotājam. Jo ilgāk turās aukstums, kas pēdējos gados ir retāk, jo garāka ir slēpošanas sezona Latvijā. Tā kā galvenais ekonomikā ir, lai būtu ienākumi un maksātu nodokļus, jo nodokļu nauda aiziet valstij, skolās, slimnīcās, policijā, robežsargiem, tad šī problēma ļoti ietekmē arī cilvēku dzīvesveidu.

Siltā ziema ietekmē arī citus ziemas sporta veidus, piemēram, slidošana, kas ir izklaide un atpūta ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Ja ir silta ziema, mākslīgais ledus ir liels pieprasījums, jo īsto ledu  vienkārši ir grūti vai pat neiespējami uzturēt, jo tas kūst. Taču ja ziema ir auksta, tad daudzi slido uz ezeriem. Toties ja cilvēki izvēlas slidot hallē, arī kafejnīcām, kuras izveidotas tajā bizness sokas un ir samērā normāli ienākumi.

Latvijā ir daudzi faktori, kas var ietekmēt valsti un cilvēkus ekonomikas ziņā. Siltā ziema Latvijā ir viena no tām, kas cilvēkiem kopumā neļauj veikt darbības, kuras ved pie rezultāta, vai neļauj un ir grūti uzturēt kādu savu darba vietu, kurai ir nepieciešams aukstums un piemēroti laikapstākļi. Secinu, ka arī kalpo kā iemesls mazāk ienākumiem cilvēkiem un darba problēmas, kas tālāk aiziet līdz nodokļiem.