Ģimenes brīvdienas: ieteikumi mieram un harmonijai

Ģimenes brīvdienas: ieteikumi mieram un harmonijai

Ko jūs vēlaties darīt ģimenes brīvdienās? Doties uz pludmali vai pavadīt nedēļu laukos? Varbūt jums patīk kempings vai apmeklēt radiniekus. Lai kas arī jums sagādātu prieku, ģimenes brīvdienas ir iespēja ikvienam ģimenē atkal sapazīties un pavadīt kvalitatīvu laiku kopā. Tā ir iespēja vecākiem patiešām izrunāties ar saviem pusaudžiem un uzzināt, kas notiek viņu dzīvē. Ir svarīgi uzturēt komunikāciju atvērtu, un ģimenes brīvdienas ir labs laiks, lai to paveiktu. Labu attiecību uzturēšana ar saviem vecākiem ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas pasargā tīņus no nepatikšanām.

ģimenes brīvdienasPētījumi liecina — kad ģimenes pavada brīvdienas kopā, tās biežāk ietur maltītes kopā un retāk strīdas. Šādas ģimenes tik daudz neskatās televīziju, jo ir aizņemtas, veicot aktivitātes kopā. Bērni pat ziņo, ka viņu vecāki šķietami izturas citādāk, kad ģimene ir brīvdienās.

 Kamēr ģimenes brīvdienas ir labs laiks, lai izveidotu saikni ar jūsu bērniem, komunikācijas problēmas, kas jau pastāv, automātiski nekur nepazudīs. Jo sevišķi komunikācijā ar pusaudžiem ir svarīgi uzklausīt un būt elastīgiem. Uzziniet, ko bērni vēlētos, un attiecīgi to arī ēdiet un plānojiet! Lai gan pat pusaudžiem ir nepieciešamas robežas, ir svarīgi, lai vecāki mēģinātu izvairīties no nevajadzīgas konfrontācijas. Paskaidrojiet, kāpēc jūs pieņemat tos lēmumus, ko pieņemat, un izrādiet viņiem pozitīvu uzmanību.

 Bērni novērtēs, ka tiek iekļauti ceļojuma plānos. Pastāv liela iespējamība, ka viņi izvēlēsies atrakciju parku vai pludmali, ja šīs vietas būs starp atpūtas iespējām. Dažreiz uz pusaudzi labi atsaucas īpašā drauga paaicināšana līdzi ģimenes brīvdienās. Kaut gan tas var palielināt vecāku noslogotību, pusaudzis to, visticamāk, patiesi novērtēs. Tāpat dažreiz uz bērniem pozitīvi iedarbojas došanās brīvdienās ar saviem vecvecākiem nevis vecākiem. Reizēm viņu starpā ir īpašas attiecības, kas var palīdzēt bērnam atvērties un komunicēt par savām problēmām.

 Ja, atrodoties ģimenes brīvdienās, pusaudži nevēlas sadarboties vai uzvedas nepareizi, centieties problēmu risināt privāti. Pusaudži vēlas izvairīties no apkaunojuma, tāpēc izmantot šo jūtīgumu būtu nevajadzīgi ļauni. Patiesībā jūs varētu izskaidrot bērniem, ka viņu uzvedība liek jums justies neērti, lai viņi savukārt varētu cītīgāk piestrādāt pie saprašanās un  pareizas uzvedības.

 Bērni būs laimīgāki ģimenes brīvdienās, ja viņiem būs uzkodas, dzērieni un izklaides. Maz bērnu izbauda ilgu braucienu automašīnā! Centieties nodrošināt atsevišķus CD atskaņotājus vai pārnēsājamās video spēles un neaizmirstiet gana bieži piestāt zaļajā pieturā. Reizēm bērni braucienu izbauda vairāk, ja var palīdzēt jums sekot kartei. Tā viņiem ir arī izglītojoša aktivitāte. Sekojot šiem ieteikumiem, jūsu ģimenes brīvdienas sagādās patīkamas atmiņas!