Kultūra – kāpēc to saglabāt ģimenes ikdienā?

Kultūra – kāpēc to saglabāt ģimenes ikdienā?

 

Kultūra ir tā ikvienas tautas dzīves dimensija, kas par spīti visam saglabājusies gadu simtiem. Protams, ka tā piedzīvo transformācijas un jaunas vēsmas, senās tradīcijas atkalatdzimts jaunā interpretācija.Bet kultūra katram laikmetam ir sava un raksturīga. Kāpēc katrai ģimenei vajadzētu parūpēties, lai viņu informācijas un atpūtas telpā tomēr ir kāda deva kultūras?

Kultūra liek domāt un analizēt

KULTŪRAKultūra vienmēr nesaraujami bijusi saistīta ar sava laika sociālo, politisko un sabiedrisko fonu. Tā vienmēr apzināti vai neapzināt atspoguļo kādus procesus, norises. Katra laikmeta kultūra ir šim periodam unikāla un zīmīga.

Tāpēc katram cilvēkam vajadzētu zināt par kultūru pagātnē, nojaust par šobrīd aktuālo kultūras dzīvē, jo tas palīdz labāk izprast laikmetus, to pārmaiņas, varas spēles, cilvēku centienus pēc kaut kā.

Zinot aizgājušo, arī varam labāk spriest par esošo un topošo.Piemēram, Latvijas teātra vidē katru gadu varam redzēt vairākus izcilus klasiskus iestudējumus un arī daudzas modernas interpretācijas, kas ir kā kulaks uz acs šodienas aktuālajām

problēmām. Redzot šādus mākslas darbus, vienadimensija ir patīk vai nepatīk. Bet vēl ir citas, kurās skatīties katru mākslas veidu un darbu. Par kādām aktuālām tēmām tas runā? Kā tas rezonē ar manu pieredzi un viedokli?

Kā tas mani ietekmē? Ko šis darbs pasaka tieši man? Kultūraun māksla ir tās jomas, ka piespiež mums domāt, just, vērtēt, būt dzīviem savās sajūtās un emocijās. Ikvakara seriāls noteikti nedos jūsu dvēselei neko. Bet kaut viena teātra izrāde vai koncerts sezonā būs ieguvums un pieredze, kas tik viegli neizies no prāta.

Kultūra – visai ģimenei

Manuprāt, kultūras norisēm būtu jāseko ne tikai ar to saistītiem cilvēkiem, bet jācenšas tas ienest ģimenē, iepazīstināt ar to katru ģimenes locekli. Ļoti labi to pieņem mazi bērni, ja ar šādu pieredzi viņus iepazīstina jau gana agri.

Kopīga pasākumu vai bibliotēkas apmeklēšana var būt lielisks vienojošs elements, kas sniedz gan vielu sarunām, gan bagātina katra ģimenes locekļa pasaules uztveri. Ne vienmēr, lai baudītu kultūru, vajadzīg lieli naudas līdzekļi.

Daudzi pasākumi, izstādes pieejamas bez maksas. Tāpat filmas un teātra izrādes pēc kāda laika mēdz nonākt arī televīzijas ekrānos. Piemēram, jau vairākus gadus norisinās projekts Teātris ZIP, kura ietvaros katru sestdienu LTV1 kanālā tiek rādīta kāda leģendāra teātra izrāde. Šobrīd visas izrādes sev vērtā laikā var noskatīties TV arhīvā.

Uzdāvini kultūru un izklaidi

Kultūra un izklaide arī var būt ļoti laba dāvana visu paaudžu un dzimumu cilvēkiem. Pirmkārt, jau grāmatas vienmēr būs vērtīga dāvana, kas ievedīs plašajā literatūras pasaulē.

Tas ir vērīgs ieguvums, jo to var lasīt atkartoti, aizdot citam, pēc ilgāka lai atkal izcelt no plaukta. Naudas ieguldījums grāmatās ir vērīgs, bet ar norunu, ja pērkatsatura ziņā vērtīgas grāmatas.

Ja gribat kādu iepriecināt un uzdāvināt viņam iespēju iepazīties ar kādu no kultūras notikumiem, tad labas idejas un arī praktisku palīdzību varat iegūt interneta dāvanu servisā FromMe.lv.

Tur ir atsevišķa kategorija dāvanām, kas saistītas ar izklaidi. Varat iegādāties dāvanu kartes dažādiem pasākumiem, festivāliem, koncertiem, izrādēm. Tā būs jauka un noderīga dāvana, kas iepriecinās ikvienu.

FromMe.lv ir viens no lielākajiem dāvanu servisiem internetā, kur būs atrodama lieliska dāvana vīrietim, sievietei, pusaudzim, bērnam un arī kolēģim un priekšniekam, jo izvēle ir daudzveidīga un pielāgojama ikviena dāvinātāja un dāvanu saņēmēja vēlmēm.

Atliek tikai izpētīt daudzās kategrorijas un izdarīt īsto izvēli. Pati dāvanu kartes iegāde ir ātra un vienkārša. Par to var norēķināties elektroniski, un dāvanu karte ir pieejama jau pēc īsa mirkļa pircēja e-pastā. Un varat to uzdāvināt īstajam cilvēkam.