Rīgas Motormuzejs – lieliska vieta, kur doties auto cienītājiem

Rīgas Motormuzejs – lieliska vieta, kur doties auto cienītājiem

Pašā vasaras vidū, 2016. gada 2. jūlijā, pēc rekonstrukcijas savas durvis apmeklētājiem atkal vēra Rīgas Motormuzejs, kas ir viena no jau leģendārām apskates vietām. Rekonstrukcijas laikā muzejs ieguvis jaunu veidolu – ērtāku, plašāku un apmeklētājiem komfortrablāku.

Tajā pašā laikā ir saglabāts muzeja vēsturiskais veidols un īpašā aura. Pēc rekonstrukcijas apmeklētājus priecē moderni risinājumi – multimediju un interaktīvie elementi. Motormuzejā var apskatīt vairāk nekā 100 unikālus senos spēkratus, klāt nākuši arī vairāki vērtīgi jaunieguvumi.

Rīgas Motormuzejā ir apskatāmas vairākas ekspozīcijas, kas sniedz ieskatu autobūves attīstībā – ceļā no pirmajiem mēģinājumiem līdz mūsdienu superautomašīnām.

Tāpat var apskatīt spilgtākos eksempleārus no 20., 30. un 40. gadu autobūves, arī pēckara PSRS vieglos automobīļus. Atsevišķa ekspozīcija ir auto un moto sportam, kur īsti entuziasti var ieskatīties aizraujošajā auto un moto sporta pasaulē, pat ieraudzīt Parīzes-Dakāras rallija zvaigzni – OSCar.

Tiem, kuri dzīvo līdzi pasaules modes, kino un slavenību dzīvei, noteikti patiks ekspozīcija Kulta auto – tajā var atcerēties pašus slavenākos automobīļus, kas kļuvuši par sava laikmeta iezīmi, tos joprojām atceras un apjūsmo.

Atsevišķa ekspozīcija veltīta tieši auto, moto un velo būves vēsturei tieši Latvija. Daudziem šī ekspozīcija varētu būt iespēja atvērt mūsu valsts vēsturē pavisam vēl nezināmu lappusi.

Auto restaurācija – Rīgas Motormuzeja lepnums

auto restaurācija Pamatoti Rīgas Motormuzejs var lepoties ar profesionālu restaurācijas darbnīcu. Mūsu Motormuzejs ir viens no retajiem pasaulē, kam tāda ir. Darbnīcā strādā restauratori, kuriem šis darbs ir sirdslieta, aizraušanās un kaislība.

Viņiem ir izcilas zināšanas, pieredze, liela pacietība un pat detektīva prasmes, jo, lai atjaunotu auto, ir jāizpēta tā vēsture, tehniskās un dizaina nianses, jāprot sakomplektēt oriģinālās rezerves daļas.

Bieži vien detaļu atrašana ir viens no grūtākajiem posmiem visā restaurācijas procesā. Kopumā auto restaurācija ir ilgs un grūts darbs, kas var prasīt pat vairākus gadus. Gadās, ka restaurāciju nākas pārtraukt, jo nevar atrast vajadzīgās detaļas.

Rīgas Motormuzejā restaurē automašīnas, kam vajadzīgs tikai kosmētisks remonts, gan tādas, kam jāveic pilna restaurācija. Rīgas Motormuzeja restaurācijas darbnīcā ir atjaunotas vairāk nekā 30 automašīnas, daudzas no tām gatavotas arī pēc ārzemju pasūtījumā, jo mūsu restauratoriem ir laba slava.

Rīgas Motormuzejs ir atklāts 1989. gadā, kopš kura tas ir lielākais Motormuzejs Baltijā. Pirmajā gadā muzeju apmeklēja jau 75 000, bet nākamajā jau 130 000 cilvēku. Visus šos gadus Rīgas Motormuzejs ir bijis iecienīts un apmeklētāju mīlēts apskates objekts, kas izklaidē ne tikai auto entuziastus, bet visu ģimeni. Tagad pēc restaurācijas muzejā ir bērniem piemērota rotaļu zona, kafejnīca, izglītojošas ekspozīcijas, kas ļaus aizraujoši muzejā pavadīt visu dienu.