Kultūra un nauda

Kultūra un nauda

Kultūra un ar to saistītās aktivitātes ir tā joma, kas par izdzīvošanu tiešām smagi cīnās. Regulāri ir jāspēj pierādīt, ka kultūra ir gana svarīga mūsu tautai, lai tai atvēlētu naudu. Un nekad jau visam nepietiek. Tomēr aizrautīgi un radoši cilvēki spītīgi turas pie savām iecerēm un sapņiem, meklē līdzekļus un iespējas, kā panākt, lai kultūra būtu mūsu dzīves svarīga sastāvdaļa.

Valsts sniegtais finansiālais atbalsts kultūras jomai tomēr ir tikai daļa no reālā. Tiešām daudz naudas kultūras jomā tiek iepludināta dažādu projektu un mecenātisma ceļā. Un tas ir apsveicami, ka šādas iespējas pastāv. Tas ir veids, kā tie, kuriem ir patiesa vīzija, talants un arī pārliecināšanas spējas, var piesaistīt savai idejai finansējumu.

Protams, ka valstiskā līmenī gribētos lielāku kultūras atbalstīšanu, bet tas būs iespējams tikai tad, kad tiks sakārtotas visas valsts budžeta sfēras un pārvaldes sistēma kopumā, to optimizējot un padarot ilgtspējīgu, kā tas jau ir izdarīt daudzās citās valstīs, ar kurām vēstures līkločos esam gājuši roku rokā.

Apsveicami, ka beidzot ir tapusi Latvijas Nacionālā bibliotēka, kas gan paša projekta ziņā ir bijusi diezgan diskutalba. Tāpat ir jāpriecājas, ka beidzot pēc tik ilgiem gadiem tiks modernizēta Mežaparka estrāde. Vēl viens no sapņiem, kuru gribētos drīz redzēt piepildītu, ir par modernās mākslas muzeju un koncertzāli. Tie ir svarīgi objekti, kas ļauj mūsu latviskajai identitātei viedoties tai pienācīgā līmenī un kvalitātē.

Bet vispār jau sākumā jāieskatās katram savā maciņa. Cik atliek naudas kultūrai? Ne vienmēr vēlmes nesakrīt ar iespējām. Viens no veidiem, kā jau esošo līdzekļu ietvaros iegūt vairāk naudas, ir savu izdevumu optimizēšana. Mums šķiet, ka nevaram atvēlēt naudu biļetēm vai grāmatai, bet, ja izpēta dažādas pozīcijas, tad var atrast nelietderīgus izdevumus. Katram, kuram ir dažādas saistībās, stabili ienākumi, bet grūtības lietderīgi tērēt, var noderēt kredītu apvienošana.

Te varat lasīt noderīgu informāciju par to, kas ir kredītu apvienošana:

http://www.latvijashipoteka.lv/lv/hipotekarais-kredits/kredits-privatpersonai/16/kreditu-apvienosana