Ja neapmierina kvalitāte, tad jāizvēlas cits produkts

Ja neapmierina kvalitāte, tad jāizvēlas cits produkts

Tirdzniecībā tagad ir brīva konkurences situācija, ka katrs var piesaistīt klientus tā, kā vēlas un spēj. Un vislabāk jau to var izdarīt ar kvalitatīvu produktu par adekvātu cenu. Un arī patērētājiem ir brīva izvēle iegādāties to, kas atbilst viņu vajadzībām un iespējām. Ja kaut kas neapmierina, tad taču atkārtoti tādu pašu nepērkam, bet gan meklējam citu produktu, kas apmierina mūsu prasības pēc kvalitātes.

Kā zināt, vai produkts būs labs un atbildīs mūsu prasībām? Var izmantot vairākas metodes, bet vislabāk tās visas apvienot, lai gūtu pēc iespējas daudzpusīgāku informāciju.

  • Citu patērētāju atsauksmes var būt ļoti noderīgas, lai no plašā piedāvājuma nonāktu vismaz pie dažiem preču variantiem. Tāpēc ir vērts internetā izlasīt pieejamās atsauksmes. Ja ir laiks un pirkums ir ļoti nozīmīgs, tad var paspēt aptaujāt arī draugus, kolēģus un paziņas, lai padalās savā pieredzē.
  • Uzzināt vairāk par ražotāju, pārdevēju un pašu produktu ir tikai loģiski. Parasti gan ražotājam, gan pārdevējam ir mājaslapas, kur ir pieejama aktuālā informācija, produktu apraksti, arī uz vietas tirdzniecības vietā pārdevējs var daudz vairāk pastāstīt par produktu.
  • Un noteikti ir vērts attīstīt sevī prasmi nepakļauties pārdevēja spiedienam un pārdošanas prasmēm. Jūs drīkstat apskatīties un tad iet projām. Ja arī esat iztērējuši pārdevēja laiku, nav jājūtas neērti un tikai tāpēc kaut kas jāpērk.

Es reiz izbraukāju vairākus servisus, kamēr meklēju īstās auto riepas. Katrā vietā pārdevēji man ilgi un sīki stāstīja, rādīja, iepazīstināja ar dažādiem modeļiem. Bet es biju nolēmis iepazīties ar visiem piedāvājumiem, kas ir manā pilsētā. Un tikai tad izlemt. Toreiz beigu beigās nopirku Hankook riepas, ko piedāvāja Riepu Bāze. Bija laba cena, arī pārdevējs mācēja pastāstīt, kāpēc tieši šīs riepas būs laba izvēle. Un jau iepriekš no draugiem biju dzirdējis labas atsauksmes tieši par šo modeli.

Nebiju apmierināts ar savu izvēlēto riepu kvalitāti iepriekšējos gados, jo tad vadījos tikai pēc cenas, tāpēc tagad savai izvēlei pievērsos daudz uzmanīgāk. Hankook riepas apvienoja manas prasības pēc kvalitātes. Jā, tās bija nedaudz dārgākas, bet cenu starpība nebija tik dramatiska, lai es atkal riskētu ar kvalitāti un drošību.

Man kā pircējam ir tiesības būt neapmierinātam un citā reizē meklēt labāku produktu.