Kas ir aizsargžalūzijas un kāpēc tās nepieciešamas

Kas ir aizsargžalūzijas un kāpēc tās nepieciešamas

Aizsargžalūzijas no tradicionālajām žalūzijām, ko izmanto iekštelpās, atšķiras ar to, ka tās stiprina pie ēkas ārsienas. Un tās ir izgatavotas no izturīgāka materiāla, sniedzot daudz vairāk priekšrocību.

Aizsargžalūzijas ir gan efektīva papildu aizsardzības sistēma, gan veids, kā vēl labāk un ekonomiskāk regulēt komfortu iekštelpās. Aizsargžalūzijas ir plaši izmantojamas visdažādāko tipu ēkām. Tikpat labi tās darbojas un ir ērtas gan privātmājai, gan biroja ēkai, gan komerctelpām. Mūsdienīgas ražošanas metodes un materiālu plaša pielietojamība ļauj panākt, ka aizsargžalūzijas ir ne tikai praktiski izdevīgs risinājums, bet arī pietiekami gaumīgs vizuālais papildinājums ēkai, kas saskaņojas ar dažāda arhitektūras stila ēkām.aizsargzaluzijas

Palielina drošību un sniedz lielāku privātumu

 

Viens no primārajiem iemesliem, kāpēc bieži vien aizsargžalūzijas izvēlas tieši komercelpām un biroju ēkām, ir vēlme palielināt drošību. Tā kļūst par papildu barjeru, kas liedz ļaundariem iekļūt telpās, izsist logus un citādi apskādēt objektu. Aktuāli tas  ir komercelpām pirmajā stāvā un ielas malā, kur nav žoga vai citu barjeru.

Tomēr arvien vairāk aizsargžalūzijas izvēlas tieši privātmājām un dzīvojamajām ēkām. Arī te svarīgs faktors ir palielināt drošību, kas kļūst arvien aktuālāka problēma. Bet tā ir arī iespēja savā īpašumā nodrošināt lielāku privātumu, kas šajā steidzīgajā un piesātinātajā vidē reizēm ir ļoti būtiski.

Aizsargžalūzijas ļauj efektīvāk noslēgties no apkārtējās pasaules tad, kad tas ir nepieciešams. Varbūt ir garākas brīvdienas, varbūt pēc nakts maiņas ir vēlme visu dienu gulēt un nejusties traucētam. Aizsargžalūzijas var palīdzēt maksimāli izolēt kairinājumus no ārpuses, padarot atrašanos telpās daudz patīkamāku.

Ļauj efektīvi kontrolēt saules gaismu telpās

 

aizsargžalūzijas-ofisamSaulei ir savs noteikts ritms, kad tā aust, kad riet. Tomēr ne vienmēr tas var sakrist ar mūsu vēlmi pēc gaismas vai tumsas. Saule ir patīkama, bet reizēm tā var traucēt. Piemēram, ja spīd tieši logā, uz datora vai TV ekrāna. Ja spīd tieši sejā piecos no rīta, bet ir brīvdiena un esi plānojis gulēt līdz pusdienlaikam.

Varbūt mazajam bērnam ir jādodas gulēt diendusa, bet saule spīd tik spoži, ka nav iespējams noķert miegu. Tādā gadījumā aizsargžalūzijas ir tas brīnumrīks, ar ko var “izslēgt” sauli, ja ir tāda vēlēšanās.

Ziemā palielina siltumefektivitāti

 

aizsargžalūzijas-ziemāTā kā aizsargžalūzijas ir papildu barjera jau esošajiem ēkas slāņiem, tad šāds risinājums palīdzēs arī ziemā saglabāt telpās siltumu. Nav nekāds noslēpums, ka logi ir viena no tām vietām, pa kurām siltums no telpām aizplūst. Aiztaisot aizsargžalūzijas, piemēram, uz nakti vai pa dienu, kad neviena nav mājās, var saglabāt vienmērīgu temperatūru, darbinot apkures iekārtu mazākā intensitātē, taupot enerģiju un arī līdzekļus.

Vasarā palīdz saglabāt komfortablu temperatūru, mazinot telpu sakaršanu

 

Toties vasarā aizsargžalūzijas var pat aizstāt kondicionieri, jo palīdz uzturēt telpas komfortabli vēsas. Saules karstums tiek atstāts ārpusē. Aizsargžalūzijas ir efektīva barjera, kas neļauj karstumam iekļūt telpās.

Komfortablam telpu klimatam patiesībā ir ļoti liela nozīmē tajā, lai būtu labas darbaspējas, laba pašsajūta un noskaņojums. Ja šo faktoru nav, rodas fizisks diskomforts, kas arī izslēdz visus citus aspketus — spēju strādāt, domāt, koncentrēties, pat gulēt. Aizsargžalūzijām var mainīt leņķi, lai varētu kontrolēt gaismas un siltuma iekļuves daudzumu telpās. Tas ļauj radīt savus ideālos apstākļus.

Ilgtermiņā ļauj ietaupīt, samazinot elektrības un citus rēķinus

 

Ja sasummē iespēju taupīt siltumu ziemā un nedarbināt kondicionieri vasarā, tad kopumā var teikt, ka aizsargžalūzijas ātri atmaksājas un pēc kāda laika arī ļauj ietaupīt, jo samazinās tēriņi citās ēkas uzturēšanas pozīcijās. Varbūt arī atkrīt vajadzība cīnīties pret vandālismu vai noziedzniekiem, kuriem šis objekts vairs nav tik saistošs, jo ir sarežģītāk tam piekļūt.

Automātika un “gudrā māja”

gudrā-mājaAizsargžalūzijas ir produkts, kas individuāli var pielāgoties katra objekta specifikai. Var izvēlēties dažādus izmērus, ir materiālu un dizaina variācijas, viss atkarīgs no tā, kādu ražotāju izvēlas, ko viņš klientam var piedāvāt.

Tāpat ir arī iespēja izvēlēties dažādus kontroles mehānismus. Protams, ka var aizsargžalūzijas uzrulēt, norullēt un koriģēt manuāli, bet to izvēlas retais. Ir taču ērtāk, ja tam var izmantot sienā iestrādātu pogu vai arī tālvadības pulti.

Ja ir vēlēšanās pēc pašiem jaunākajiem tehnoloģiju risinājumiem, tad var veidot “gudro māju”, kas ir automatizēta sistēma. Tā pati analizē meteoroloģiskos datus un pēc tiem regulē aizsargžalūzijas. Piemēram, darbojas ziemas un vasaras režīmā, naktī aizveras, ja ir apmācies, tad ielaiž telpās vairāk gaismas, ja spoži spīd saule, rada vajadzīgo ēnojumu un neļauj telpām piekarst. Un šo sistēmu klients arī var vadīt no savām viedajām ierīcēm.

Domājam, ka no šāda risinājuma savā mājā neviens neatteiktos, jo tas ir mūsdienīgs komforts, ko var sniegt viena vienkārša izvēle — ēkas stiklotajām daļām uzstādītas aizsargžalūzijas.