Būtiskākais par zobu implantiem

Būtiskākais par zobu implantiem

Zobu implanti jau kādu laiku ir mūsdienu zobārstniecības ikdiena. Zobu implanti ir arvien biežāka pacientu izvēle, jo šis zobu restaurācijas veids piedāvā daudzas būtiskas priekšrocības. Šajā rakstā uzzināsiet vairāk par to, kas ir zobu implanti, kāds ir to princips un priekšrocības, salīdzinot ar citiem protezēšanas veidiem.

Zobu implanti — modernākā zobu atjaunošanas metode

Zobu implanti ir dabīgā zobā aizstājēji, kas vizuāli atgādina īstu zobu un mutē nerada svešķermeņa sajūtu. Implanta ievietošanu var veikt jebkurā vecumā un pielāgot dažādus vizuālos un ķirurģiskos risinājumus, lai nodrošinātu pacientam skaistu un dabisku smaidu. Zobu implanti var aizvietot gan vienu zobu, gan veselu zobu grupu.

Vairāk par risinājumiem, ko var nodrošināt ar zobu implantiem, uzziniet:

http://www.apinesklinika.lv/pakalpojumi/kirurgija/.

Zobu implantu izmantošana trūkstošo zobu aizvietošanā sniedz ievērojamu komfortu un dzīves kvalitātes uzlabošanos, arī labāko estētisko risinājumu, tāpēc var droši uzskatīt, ka zobu implanti ir tas, ko vēlas mūsdienu zobārstniecību pacienti.

Zobu implanta pamatā ir titāna skrūve

Zobu implanti no citām protēzēm atšķiras ar to, ka tiek veidoti ar titāna skrūves palīdzību, ko ievieto žokļa kaulā. Zobs, kas ievietots mutē ar titāna skrūves palīdzību, ir neizņemams un pilnībā aizstāj dabisko zobu. Šādi ievietots zobu implants var uzticami kalpot pat vairākus desmitus gadu, ja tiek pareizi kopts. Par implantu kopšanu lasiet šeit.

Ceļš līdz funkcionējošam zobu implantam gan nav ātrs, tas var prasīt vairākus mēnešus, jo sākumā veic mutes stāvokļa izvērtējumu, rentgenu, izvērtē blakus zobu stāvokli, vajadzības gadījumā notiek zobu labošana. Tāpat tiek izvērtēts, cik liela skrūve būs nepieciešama. Skrūve tiek ielikta kaulā, gaidīts, kamēr ap to apaug kauls. Tas var aizņemt 2-6 mēnešus. Pēc tam vairākas nedēļas aizņem smaganas formēšana un paša zoba veidošana, pielāgošana.

Lai gan tas ir ilgstošs process, rezultāts ir gaidīšanas un neērtību vērts. Pacients iegūst skaistus, stiprus, izturīgus, zobus, ko nevar atšķirt no dabiskajiem ne vizuāli, ne sajūtu ziņā.

Protams, ka pacientus bieži vien no šādas izvēles attur salīdzinoši augstās izmaksas, tomēr, ja skatās ilgtermiņā, šāds zobu implants tomēr ir risinājums ilgam laikam. Cita veida protēzes nekad tik ilgi nekalpos, kā arī nespēs sniegt tādu komfortu un estētisko risinājumu.

Kādi ir zobu implantu plusi

Gan zobārsti, gan paši pacienti uzsver un novērtē priekšrocības, ko sniedz zobu implanti. Nedaudz tās ieskicēsim arī šeit.

  • Ieguvums pašapziņai. Zobu iztrūkums ir nopietns trieciens pašapziņai, jo būtiski izmainās izskats. Ja zobu trūkst priekšā, tad nemaz nav vēlmes smaidīt un brīvi iesaistīties komunikācijā. Zobu implanti efektīvi šo situāciju vērš par labu. Atkal ir vēlme smaidīt un būt par sevi pārliecinātam.
  • Izvairīšanās no runas defektiem. Ja trūkst zobu, tad tas negatīvi var ietekmēt runas kvalitāti. Arī tradicionālās protēzes uz tiltiņa ne vienmēr situāciju pietiekami uzlabo, jo arī ietekmē runu. Zobu implanti ir tādi kā īstie zobi, tāpēc spēj vislabāk saglabāt teicamu runu, izvairoties no defektiem.
  • Lielāks komforts. Ja izmantoti zobu implanti, vispār nav jāsatraucas par to, vai protēzes ir savā vietā, vai nerodas neveiklas situācijas. Var droši smaidīt un ēst visu, ko vēlas. Implanti rada komforta sajūtu mutē.
  • Uzlabota košļāšanas funkcija. Ja zobu tūkst, sakošļāt ēdienu ir grūtāk, mainās ēšanas paradumi. Tas var negatīvi ietekmēt veselību kopumā. Implanti ir labākais risinājums, kas ļaus pilnvērtīgi izbaudīt ikvienu maltīti.
  • Nav vajadzības slīpēt blakus zobus. Izvēloties protēzes, ko liek uz tiltiņa, ir jānoslīpē blakus zobi. Zobu implantiem nav šādas vajadzības.
  • Implants ir ļoti izturīgs. Parastās protēzes bieži salūzt, neiztur slodzi, bet zobu implantu gadījumā par to nav jāsatraucas.